9. prosinec 2020

Část: Žena roku 2020

Obsah dílu

Nouzový stav potrvá do 23. prosince — Daňový balíček v Senátu — Medici se vrací do lavic — Budou muslimové v Evropě pod drobnohledem? — Žena roku 2020

Části dílu

00:05
Úvod
  01:42
  Nouzový stav potrvá do 23. prosince
   Nouzový stav. Ten platí v Česku od pátého října a vláda požádala poslance o dalších 30 dnů. Poslanci dnes večer žádost schválili. Je to kvůli epidemii nutné nebo jsou opatření chaotická a kabinet se neřídí tím, co sám vyhlásil, jak říká část opozice? Ministra zahraničí Tomáše Petříčka /ČSSD/ se zeptáme i na možnost cestování do zahraničí.
   11:32
   Daňový balíček v Senátu
    Další bouře kolem daňového balíčku, který se projednává na poslední chvíli, se zítra odehraje v Senátu. O kolik by mělo zůstat lidem víc v peněženkách od 1. ledna? Otázka na naše hosty: senátora Zdeňka Nytru /ODS/, člena rozpočtového výboru Jana Řehounka /ANO/ a předsedu poslaneckého klubu a člena téhož výboru Miroslava Kalouska /TOP 09/.
    33:29
    Krátce
     34:47
     Medici se vrací do lavic
      Medikům úderem dnešní půlnoci skončí pracovní povinnost v nemocnicích. Po dvou měsících se vrací do školy. Jakými zkušenostmi a dovednostmi je vybavila koronavirová krize? I to probereme. Našim dalším hostem bude medik Lukáš Vaněk.
      43:23
      Budou muslimové v Evropě pod drobnohledem?
       Evropští politici mění rétoriku vůči islámu, který dosud nechtěli nijak spojovat s terorismem. Úřady chtějí získat větší kontrolu nad mešitami v evropských městech. Naše další téma. Jaké je soužití muslimské menšiny s většinovou společností v Evropě? Zeptáme se arabisty Jana Šnaidaufa.
       53:52
       Žena roku 2020
        A na závěr příběh, který by vydal na román. Na začátku tragická událost v rodině, pak alkohol, domácí násilí, cesta dětí do dětského domova. Přesto šťastný konec. Hrdinkou je mladá žena, která vzala do pěstounské péče své vlastní sourozence. Miluše Smékalová bude naším hostem na závěr.
        Přehrát celé video
        Stopáž60 minut
        Další díl
        10. prosinec 2020

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám