5. listopad 2020

Obsah dílu

Povolební Amerika a světový boj s koronavirem — Zrychlí se stavební řízení? — Žena s handicapem překonala sama sebe

Části dílu

00:02
Úvod
  01:35
  Povolební Amerika a světový boj s koronavirem
   Rozhodnou o budoucím americkém prezidentovi voliči, nebo až soudci? Extrémně těsný výsledek vyvolává ve Státech silné emoce a schyluje se k právním bitvám. Jak se s nimi tamní demokracie vyrovná? Současně svět přitvrzuje v boji s koronavirem. Seznam států se zákazem vycházení pro své obyvatele se rozšiřuje. V Česku mnohá opatření platí už čtyři týdny, ovšem počty pozitivních testů neklesají.Témata pro bývalého ministra zahraničí a nynějšího ministra kultury Lubomíra Zaorálka /ČSSD/ a místopředsedu zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Jiřího Kobzu /SPD/.
   39:10
   Zrychlí se stavební řízení?
    V průměru 13 let trvá v Česku stavebním úřadům vydat povolení na výstavbu dálnice. Za patnáct let se šestadvacetkrát novelizoval stavební zákon, ale proces se nezrychlil. Má to změnit novela, o které dnes na mimořádné schůzi jednali poslanci. Nabídneme pro a proti s Marcelou Pavlovou, náměstkyní ministryně pro místní rozvoj, Hanou Kordovou Marvanovou /STAN/, radní hl. m. Prahy a Ondřejem Boháčem, ředitelem Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy.
    54:12
    Reportáž dne: Policejní razie „Očistec“ na Slovensku
     56:27
     Žena s handicapem překonala sama sebe
      Na závěr silný příběh o ženě, která sama říká, že ztratila nohu, ale našla sílu. Tereza Živná se účastní charitativní reality show Lvice, v níž ženy s handicapem překonávají samy sebe. Co všechno už musela splnit? Zeptáme se Terezy Živné.
      Přehrát celé video
      Stopáž60 minut
      Další díl
      6. listopad 2020

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám