Témata: Novela rodičovské i zákoníku práce; Zasedá Normandská čtyřka; Ruští sportovci dostali stopku; Pečovatel roku 2019; Moderuje: Daniela Písařovicová a Jakub Železný

Obsah dílu

Přehrát vše

Prorodinná opatření státu

Rodičovské se zvýší, Senát a opozice ale chtějí ještě výraznější a spravedlivější navýšení a taky změnu pracovních podmínek pro matky na mateřské dovolené.

Co by rodinám s dětmi nejvíc pomohlo a co je teď politicky průchodné, se zeptáme poslankyně a předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové /TOP 09/ a náměstka ministryně práce a sociálních věcí Robina Povšíka /ČSSD/.


Normandská čtyřka o Ukrajině

Další jednání o budoucnosti Ukrajiny se odehrává v Paříži. Po dlouhých 3 letech se kvůli mírovým rozhovorům znovu sešla tzv. normandská čtyřka, tedy lídři Ruska, Ukrajiny, Německa a Francie. Vůbec poprvé pak spolu mají mluvit separátně ruský prezident Putin a jeho nový ukrajinský protějšek Zelenský.

Přiblíží politici mír na východě Ukrajiny? Co mu nejvíc brání?
Téma pro našeho zpravodaje v Moskvě Miroslava Karase a politologa Jana Šíra.


Trest pro ruské sportovce

Rusko dostalo další exemplární trest za dopingové skandály svých sportovců a hlavně přístup státu, který jejich podvody kryl, či přímo podporoval. Po 4 roky teď ruští sportovci nesmí na olympijské hry ani mistrovství světa. Výjimku budou mít jen ti, kteří jasně prokáží, že se jich doping netýká.

Je namístě tak exemplární trest? Jak moc se rozmohl doping v současném vrcholovém sportu a co bude muset Rusko udělat proto, aby se stalo opět důvěryhodným?
Probereme s olympijskou vítězkou Kateřinou Neumannovou a šéfem Českého svazu biatlonu Jiřím Hamzou.


Pečovatel roku 2019

Práce v domovech sociální péče je namáhavá, nedoceněná, a často se říká i nevděčná. Ne každý klient, který zapomíná a má své vrtochy, dokáže svého pečovatele odměnit alespoň úsměvem. Na druhou stranu se často oni sami setkávají i s nepochopením a špatným přístupem.

Jak se náročností profese vypořádat a jak najít cestu k potřebám seniorů, se zeptáme v závěru pořadu Františka Kotila z Domova sociální péče v pražském Hagiboru, který je jedním z letošních laureátů ceny Pečovatel roku.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín