Témata: Kauzy kolem premiéra Andreje Babiše; Pohled právníka na kauzu Čapí hnízdo; Rozpočet Česka; Politická situace v ČR; Moderují: Světlana Witowská a Martin Řezníček

Obsah dílu

Přehrát vše

Premiér Babiš znovu obviněn

Premiér Babiš je opět obviněn v kauze Čapí hnízdo. Nejvyšší státní zástupce Zeman totiž došel k závěru, že jeho podřízení postupovali chybně, když se rozhodli trestní stíhání v září zastavit. Musejí se proto k případu vrátit a znovu zhodnotit nebo doplnit důkazy. Nově už ale jen u dvou obviněných, u ostatních zastavení stíhání platí.

Co znamená dnešní verdikt pro českou politickou scénu? Ohrozí pozici premiéra a soudržnost koalice?

Budeme se ptát klíčových politických aktérů: Radka Vondráčka /ANO/, Stanislava Grospiče /KSČM/, Marka Bendy /ODS/ a Radima Fialy /SPD/


Nestandardní postoj žalobců

Jak se k dnešnímu rozhodnutí staví zástupci justice? Proč se názory v soustavě zastupitelství tak zásadně liší a jak teď má justice postupovat, aby zůstala v očích veřejnosti důvěryhodná?

Otázky na bývalou nejvyšší státní zástupkyni Renátu Veseckou.


Schvalování rozpočtu

Obnovené trestní stíhání premiéra upozadilo další zásadní téma dneška – závěrečnou sněmovní bitvu o rozpočet na příští rok. Poslanci ve sněmovně se ho snažili vylepšit víc než 150 pozměňovacími návrhy. Vláda souhlasí s minimem z nich.

Jak dobře je rozpočet sestaven a jestli posune Česko k současné i budoucí prosperitě, se zeptáme ministryně financí Aleny Schillerové /nestr. za ANO/ a poslance Jana Skopečka /ODS/.


Jak vnímat kauzu Čapí hnízdo?

Jak zásadní změny v kauze Čapí hnízdo vnímají běžní lidé? Je pro ně srozumitelná a lze vůbec ještě věřit, že jde o spravedlivé posouzení věci, nebo případ vnímají čistě jako hru politických zájmů?

Hlavní téma dne zhodnotíme i pohledem tří komentátorů: Patrika Eichlera z Deníku Referendum, Petra Kamberského z Lidových novin a Davida Klimeše z Aktuálně.cz


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín