Témata: Britští poslanci se vracejí do práce; Dopad brexitu na Francii a Německo; Kdo je Greta Thunbergová; Evakuace kvůli pumě; Svědectví z Kosova. Moderují: Martin Kubal a Marcela Augustová.

Obsah dílu

Přehrát vše

Britští poslanci se vracejí do práce

V Británii se po vynucené odmlce znovu sešel parlament. Opozice požaduje po vládě omluvu. Generální prokurátor místo toho označil parlament za mrtvý. Má se Česko vložit do vyjednávání o brexitu, jak naznačuje premiér Andrej Babiš? Co by země mohla získat? Naše hlavní téma pro europoslance Stanislava Polčáka /STAN/ a místo předsedu sněmovního zahraničního výboru Jaroslava Bžocha.


Dopad brexitu na Francii a Německo

U brexitu zůstaneme i v dalším bloku. S jakými ztrátami nebo naopak zisky počítají v Německu a Francii. To je téma pro bývalého velvyslance ve Francii Petra Janyšku a ředitele odboru států střední Evropy Tomáše Kafku.


Kdo je Greta Thunbergová

Za jeden rok dokázala více než většina bojovníků za ochranu přírody za celý život. A její emotivní projev na půdě OSN rozdělil veřejnost. Čím tak fascinuje své příznivce a co tak dráždí její kritiky? Rozebereme s Martinem Shmarczem z Info.cz a Erikem Taberym, šéfredaktorem Respektu.


Svědectví z Kosova

Svědectví ze země, jejíž suverenitu by český prezident rád zrušil. Z Kosova. Jak se tu žije, daří se usmířit znepřátelená etnika a kdo zemi ovládá? To jsou otázky pro Tomáše Dopitu.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín