Sázka na jadernou energii, Hořící Sibiř, vyschlá Indie, MotoGP Brno 2019, Vztahy na Balkánském poloostrově, Potřebuje pomoc, přesto pomáhá jiným; Moderují: Michal Kubal a Marcela Augustová

Obsah dílu

Přehrát vše

Jádro v energetickém mixu

Jádro by mělo být pro Česko hlavním zdrojem elektrické energie. A to přes to, že Evropský parlament považuje jadernou energetiku za takzvaně špinavý zdroj. Jak korespondují české plány s globální snahou o ochranu klimatu? Zeptáme se ministra průmyslu Karla Havlíčka (nestr. za ANO).


Katastrofa tří živlů

Svět se potýká s řadou přírodních pohrom. V těchto dnech je vystihují tři události spojené se třemi živly: vodou, ohněm a zemí. Sibiř sužují požáry apokalyptických rozměrů, v Indii vysychají celá města, středoamerické pobřeží zas devastuje eroze. Výkyv, nebo nový obraz našeho světa? Téma pro senátora Miloše Vystrčila (ODS), šéfa Zelených Petra Štěpánka a klimatologa Jana Pretela.


Chorvatsko-bosenské vztahy

Napětí na Balkáně není spojeno jen se vztahy mezi Srbskem a Kosovem, ale vyostřují se i spory například Chorvatska s Bosnou. Může za to i právě budovaný most při jaderském pobřeží. Situaci v zemích bývalé Jugoslávie probereme v druhé polovině pořadu s politologem Přemyslem Rosůlkem.


Na kole kolem Česka

Nakonec příběh ženy, která dvakrát porazila rakovinu. Musela se ale rozloučit se svojí nohou. Potřebuje pomoc jiných, přesto sama pomáhá. Právě teď je Daniela Pecinová na cestě kolem Česka, se skupinou dalších cyklistů objíždí celou zemi. Spojíme se s ní.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín