2. srpen 2019

Část: Katastrofa tří živlů

Obsah dílu

Jádro v energetickém mixu — Katastrofa tří živlů — Chorvatsko-bosenské vztahy — Na kole kolem Česka

Části dílu

01:31
Jádro v energetickém mixu
  Jádro by mělo být pro Česko hlavním zdrojem elektrické energie. A to přes to, že Evropský parlament považuje jadernou energetiku za takzvaně špinavý zdroj. Jak korespondují české plány s globální snahou o ochranu klimatu? Zeptáme se ministra průmyslu Karla Havlíčka (nestr. za ANO).
  14:18
  Katastrofa tří živlů
   Svět se potýká s řadou přírodních pohrom. V těchto dnech je vystihují tři události spojené se třemi živly: vodou, ohněm a zemí. Sibiř sužují požáry apokalyptických rozměrů, v Indii vysychají celá města, středoamerické pobřeží zas devastuje eroze. Výkyv, nebo nový obraz našeho světa? Téma pro senátora Miloše Vystrčila (ODS), šéfa Zelených Petra Štěpánka a klimatologa Jana Pretela.
   35:55
   Kontroly filtrů pevných částic
    38:36
    Začíná MotoGP
     41:14
     Krátce
      42:20
      Chorvatsko-bosenské vztahy
       Napětí na Balkáně není spojeno jen se vztahy mezi Srbskem a Kosovem, ale vyostřují se i spory například Chorvatska s Bosnou. Může za to i právě budovaný most při jaderském pobřeží. Situaci v zemích bývalé Jugoslávie probereme v druhé polovině pořadu s politologem Přemyslem Rosůlkem.
       51:57
       Prodejny, které vlastní sami zákazníci
        53:50
        Na kole kolem Česka
         Nakonec příběh ženy, která dvakrát porazila rakovinu. Musela se ale rozloučit se svojí nohou. Potřebuje pomoc jiných, přesto sama pomáhá. Právě teď je Daniela Pecinová na cestě kolem Česka, se skupinou dalších cyklistů objíždí celou zemi. Spojíme se s ní.
         Přehrát celé video
         Stopáž60 minut
         Další díl
         5. srpen 2019

         Události, komentáře na sociálních sítích

         Napište nám