Jan Kněžínek končí na resortu spravedlnosti, Marie Benešová přebírá Kněžínkovu funkci, Vláda s Andrejem Babišem v čele, Ministři a kauza Čapí hnízdo, Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie, Napětí na české politické scéně, Volby na Ukrajině, 19. dubna 1999 se poslanci stěhovali do Berlína, Dnešní Německo očima Wolfganga Schäubleho, Notre-Dame, symbol křesťanství v Evropě; Moderují: Michal Kubal, Marcela Augustová

Obsah dílu

Přehrát vše

Jan Kněžínek končí na resortu spravedlnosti

Budeme mít už čtvrtého ministra spravedlnosti během jednoho roku. Jan Kněžínek složil funkci a vystřídat by jej měla Marie Benešová. Co všechno se za touto změnou skrývá? To je námět pro úvodní debatu. Předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka /ANO/ se zeptáme i na kauzu Čapího hnízda. Dalším hostem v debatě je Jakub Michálek, předseda sněmovního klubu Pirátů.


Ministr kultury odvolal ředitele Národní galerie

Další výraznou personální změnou je nečekané odvolání ředitele Národní galerie Jiřího Fajta. Rozebereme to přímo s ním, stejně tak i s tím, kdo jej odvolal: tedy s ministrem kultury Antonínem Staňkem /ČSSD/.


Volby na Ukrajině

Ukrajina o víkendu rozhodne o tom, kdo stane v čele státu. Přímo na místě sleduje situaci zpravodaj ČT Miroslav Karas.


Před 20 lety se poslanci stěhovali do Berlína. Dnešní Německo očima Wolfganga Schäubleho

Zítra to bude dvacet let, co se němečtí poslanci přestěhovali z Bonnu do Berlína, a to do legendární budovy Říšského sněmu. Více o tom poví veterán německé politiky Wolfgang Schäuble. Rozhovor s ním natáčel zpravodaj ČT v Berlíně Martin Jonáš.


Notre-Dame, symbol křesťanství v Evropě

Nakonec bude naším hostem jezuita Petr Kolář. Jeho kněžská dráha je úzce spojená s katedrálou Notre-Dame, která před pár dny vyhořela.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2019
 P ST HD
ŽánrMagazín