60 minut

25. duben 2018

Obsah dílu

Rozštěpená ČSSD — Nový náčelník generálního štábu — Co stojí za odchodem Murína z GIBS?

Části dílu

01:43
Rozštěpená ČSSD
  Koaliční smlouva i vládní prohlášení do konce týdne. To je plán hnutí ANO. Který ovšem trochu komplikuje ČSSD. Její senátoři nechtějí, aby strana do vlády vstoupila. Proč je lepší být v opozici? A proč se Andrej Babiš tak pevně drží premiérského křesla? Zeptáme se na pohledy z obou stran barikády sociálních demokratů, místopředsedy strany Martina Netolického (ČSSD) a senátora Františka Bublana (nestr. za ČSSD). Odborný pohled na roli premiérova obvinění ve vládním vyjednávání přinese právník a kriminolog z Právnické fakulty UK Jakub Drápal.
  25:39
  Nový náčelník generálního štábu
   Prezident jmenoval na Pražském hradě nového náčelníka generálního štábu. Stal se jím Aleš Opata, který se funkce oficiálně ujme od května. V čele štábu nahradí Josefa Bečváře. Ten měl v armádě skončit už loni, bývalý ministr obrany Martin Stropnický mu ale výkon funkce prodloužil do poloviny letošního roku. Dokončení mandátu ale odmítla Stropnického nástupkyně Karla Šlechtová. Kdo je Aleš Opata? Jaké jsou jeho plány v armádě? Debatovat budou členka sněmovních výborů pro obranu a pro bezpečnost Jana Černochová (ODS) a místopředseda výboru pro obranu Radovan Vích (SPD).
   44:28
   Stalo se
    49:43
    Co stojí za odchodem Murína z GIBS?
     Minulý týden odstoupil šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín. Už 3 měsíce o jeho odchod usiloval premiér Andrej Babiš, který je přitom sám stíhán za podvod v kauze Čapí hnízdo a kritizuje detektiva, který má případ na starosti. GIBS policisty vyšetřuje a stíhá. Premiéra v demisi podpořili i přední státní zástupci. Jaký je celý příběh Michala Murína a jeho konce? Probereme s Davidem Macháčkem, reportérem ČT.
     Přehrát celé video
     Stopáž60 minut
     Další díl
     26. duben 2018

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám