Témata: Éra sdílené ekonomiky?; Barcelona vs. Madrid; Předvolební rozhovor. Moderují: Daniel Takáč a David Borek.

Obsah dílu

Přehrát vše

Éra sdílení

Na vládě se zítra bude jednat o sdílené ekonomice. Hlavně kvůli aktuálním sporům taxikářů a společnosti Uber. Kabinet nedávno představil vlastní analýzu situace a chystá se sdíleným službám dát nová pravidla, tak aby nepředstavovaly nekalou konkurenci a neobcházely daňové povinnosti. Svá doporučení dala vládě pro digitální ekonomiku i hospodářská komora a sama navíc přichystala kodex, kterým by se poskytovatelé takových služeb měli řídit.

O chybějících pravidlech pro nové fenomény v ekonomice se budeme bavit s Matějem Stropnickým /Zelení/, pražským radním a předsedou strany, starostou Prahy 1 Oldřichem Lomeckým /TOP09/ a prezidentem Hospodářské komory Vladimírem Dlouhým.


Barcelona vs Madrid

Situace v Katalánsku se dál vyostřuje. Včera se do věci vůbec poprvé vložil Španělský král Filip, který označil neloajální chování Katalánska za nepřijatelné a vyzval k obnovení řádu. Katalánský parlament se ale mezitím připravuje na opačné kroky – v pondělí se chystá na základě výsledků referenda rozhodnout u vyhlášení nezávislosti. Mimořádně dnes o situaci jednal i Evropský parlament. Španělsko vyzval k dialogu s regionem.

O vývoji posledních dní i tomu, co jim předcházelo, budeme mluvit s katalanistou Davidem Utrerou.


Volební rozhovor

Rozhovory s lídry jednotlivých uskupení kandidujících do sněmovních voleb – každý zástupce má k dispozici stejný čas, pořadí určuje volební číslo, které stranám a hnutím vylosovala Státní volební komise.

Dnes bude hostem místopředseda Unie H.A.V.E.L. Petr Steiner.


Stopáž59 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD
ŽánrMagazín