Témata: Demise vlády – a co dál; Pohne demise ekonomikou?; Policejní razie v sídle FAČR. Moderují: Lukáš Dolanský a Daniel Takáč.

Obsah dílu

Přehrát vše

Kdo a dokdy povládne v Česku?

Vláda Bohuslava Sobotky podle všeho brzy skončí – už zítra chce premiér dojít na Hrad ohlásit demisi, která by měla platit od půlky května. Prezident by pak měl oznámit, jak s ní naloží. Podle ministra vnitra Chovance, který s ním jednal dnes, ji zřejmě přijme a pak bude hledat vládu, která by se mohla opřít o většinu ve Sněmovně. Ve hře je i varianta stávajícího kabinetu bez premiéra a vicepremiéra. Jejich spolupráce se jeví ještě méně reálná poté, co média zveřejnila nahrávky, ve kterých se Andrej Babiš s novináři domlouvá na obsahu deníků, které vlastní. Babiš autenticitu nepopřel, podle Sobotky se tím usvědčil ze lži, když tvrdil, že média neřídí.

Jaká politická řešení jsou po včerejšku a dnešku ve hře? Komu by které víc vyhovovalo? Nehrozí teď Česku dlouhé bezvládí a nemůže ohrozit i výkony ekonomiky?

Budeme se ptát ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/, ministra zemědělství Mariana Jurečky /KDU-ČSL/ a místopředsedy Sněmovny Radka Vondráčka /ANO/. Vývoj pak rozebereme i s politologem Danielem Kroupou a ekonomem Markem Dřímalem.


Razie kvůli financování sportu

Policejní razií dnes začal den v sídle Fotbalové asociace ČR, na Ministerstvu školství a taky na pražském magistrátu. Policie si odvážela důkazy i lidi, které zadržela kvůli dotacím ministerstva na sport. V plánu má údajně přes deset domovních prohlídek.

O co v kauze jde? Jak velké peníze jdou z ministerstva na sport a dá se dohledat, kam tečou? Zeptáme se redaktora Respektu Jaroslava Spurného.


Řekli v Událostech, komentářích

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/ o demisi vlády

Jenom abych to upřesnil, protože tady zazněla taková informace, která není úplně přesná. Pokud vím, tak zítra pan premiér navštíví prezidenta a informuje ho o tom, že je připraven zhruba v polovině května tu demisi podat.


Stopáž59 minut
Rok výroby 2017
 P ST HD
ŽánrMagazín