Témata: Zrušené vyznamenání pro Hermanova strýce?; ČSSD v krizi?; Exkluzivně: Barbara Wintonová, dcera sira Nicholase Wintona; Zelená nafta má zelenou. Moderují: Daniel Takáč a Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Zrušené vyznamenání pro Hermanova strýce?

Ze seznamu lidí, kteří mají dostat 28. října na Pražském hradě od prezidenta medaili, údajně zmizel strýc ministra kultury Jiří Brady. Podle jeho dcery jde o reakci na Hermanovu úterní schůzku s dalajlamou. Hrad tvrdí, že žádný seznam neuveřejnil. Brady přežil holocaust a celý život o něm přednáší. Pozvání do Událostí komentářů přijal ministr Daniel Herman /KDU-ČSL/, dcera Nicholase Wintona Barbara Wintonová a komentáře připojí politologové Petr Sokol /ODS/ a Vladimíra Dvořáková. Hrad pozvání odmítl.


ČSSD v krizi?

O setrvání Bohuslava Sobotky v čele ČSSD by měli po neúspěchu strany v krajských a senátních volbách rozhodnout všichni členové strany. Navrhl to šéf sněmovního ústavně právního výboru Jeroným Tejc. Sociální demokracie je podle něj na dně. Jaká panuje ve straně atmosféra? Budeme se ptát.


Zelená nafta má zelenou

Poslanci schválili rozšíření zelené nafty. Vratku části spotřební daně z pohonných hmot by nově měli dostávat i chovatelé, doteď na ni měli nárok jen pěstitelé zemědělských plodin. Rozšíření zelené nafty má tuzemské zemědělce podpořit v boji se zahraniční konkurencí. My přineseme duel ministra zemědělství Mariana Jurečky /KDU-ČSL/a jeho předchůdce Petra Bendla /ODS/.


Řekli v Událostech, komentářích

Daniel Herman (KDU-ČSL), ministr kultury, o svém setkání s dalajlamou a možné souvislosti se zrušením nominace Jiřího Bradyho na Řád Tomáše Gariqua Masaryka

“Řekl mi to přímo pan prezident. Když se sejdu s dalajlamou, tak můj strýc bude ze seznamu vyškrtnut. To se také stalo. Řekl mi to před svědky na slovenském velvyslanectví. Velice panu prezidentovi záleželo na tom, abych se nesetkal s Jeho Svatostí. Řekl mi to opakovaně i na setkání na Hradě.”


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín