Témata: Miliardy pro jednotlivé resorty; Merkelová o terorismu; Boj s islamisty v Iráku; Nejhorší víkend pro cestu na Jadran. Moderuje: Daniel Takáč.

Obsah dílu

Přehrát vše

Miliardy pro jednotlivé resorty

Osm hodin dnes někteří ministři řešili se šéfem resortu financí návrh státního rozpočtu na příští rok. O víc peněz žádalo 6 členů vlády. Největší částku navíc chce ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová: skoro pět miliard korun. Naopak nejskromnější byli ministři kultury a životního prostředí – Daniel Herman získal příslib 200 a Richard Brabec 100 milionů korun. Kdo uspěje v každoročním přetahování o peníze s ministrem financí? A jak se do něj promítnou blížící se volby? Odpoví ministryně školství Kateřina Valachová /ČSSD/ a místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda /ODS/.


Merkelová o terorismu

Německá kancléřka Angela Merkelová poprvé po sérii útoků z minulého týdne vystoupila na veřejnosti. Řekla, že Německo udělá vše pro jejich plné objasnění. Atentáty z rukou dvou azylantů považuje za výsměch zemi, která je přijala. Představila taky plán na zvýšení bezpečnosti v zemi: jednoduší vyhošťování běženců, prevence jejich radikalizace a boj s ilegálním trhem se zbraněmi. Zvládne spolková kancléřka terorismus i uprchlíky? A co konkrétně by měla Evropa dělat s migrací? Otázky pro Daniela Kroupu z katedry politologie a filozofie Univerzity J. E. Purkyně, politologa Petra Robejška a odborníka na extremismus z Masarykovy univerzity Miroslava Mareše.


Boj s islamisty v Iráku

Rusko a Sýrie přišly s překvapivým plánem pro obléhané Aleppo, kterému hrozí humanitární katastrofa. Společně vyhlásily únikové cesty pro civilisty i povstalce. Bojovníkům, kteří složí zbraně, navíc Damašek slibuje amnestii. Světová organizace zůstává zdrženlivá, protože o iniciativě nevěděla. Může mít takový plán úspěch? A jak vypadá boj s takzvaným Islámským státem zblízka? Zeptáme se novinářky Lenky Klicperové a fotografky a dokumentaristky Jarmily Štukové, které se z oblasti před několika dny vrátily, natáčely v sousedním Iráku.


Nejhorší víkend pro cestu na Jadran

Řidiče jedoucí na dovolenou k Jaderskému moři čeká jeden z nejhorších víkendů v roce. Ve velkých německých spolkových zemích, jako je Bavorsko a Bádensko-Württembersko, začínají prázdniny. A ve Slovinsku se chystají uzavírky kvůli návštěvě ruského prezidenta Vladimira Putina. Jaká je teď nejlepší cesta na Jadran? A jak se vyhnout kolonám? Poradí mluvčí ÚAMK Petr Vomáčka.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín