Teroristický útok v Nice; Auto jako zbraň, Moderuje: Lukáš Dolanský

Obsah dílu

Přehrát vše

Bezbranná Evropa?

Další krveprolití ve Francii. Terorista najel nákladním autem do davu ve městě Nice. Přeplněnou promenádou ujel dva kilometry, než ho policisté zastřelili. Zavraždil 84 lidí, další dvě stovky zranil. Mezi oběťmi je řada cizinců a nejméně deset dětí. Vraha úřady identifikovaly jako jednatřicetiletého Tunisana žijícího trvale ve Francii. Zatím není zřejmé, jestli měl komplice, k útoku se nepřihlásila žádná organizace. Aktuální informace z francouzského Nice doplní zahraniční zpravodaj ČT Petr Zavadil.

Proč se Evropa nedokáže takovým útokům bránit? Jsme bezbranní? A máme čekat takovou tragédii také v Česku? Zeptáme se ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka /ČSSD/. Hosty Událostí, komentářů budou také místopředseda sněmovního výboru pro obranu Ivan Gabal /nestr. za KDU-ČSL/, místopředseda KSČM Jiří Dolejš a místopředseda ODS Martin Kupka.

Jak v evropské společnosti vznikají teroristé? Mění se kvůli tomu vztah k muslimům? Odpoví politolog Institutu politologických studií Michel Perottino.

Jak teroristé mění své metody? Jak se proti nim chránit? A dají se útoky předvídat? Téma pro bezpečnostního analytika a spolupracovníka Lidových novin Jana Schneidera.

Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín