Události, komentáře

4. květen 2016

61 minut

4. květen 2016

Obsah dílu

Hrozby a výzvy dnešního světa — Z Turecka do EU bez víza? — Hejtman Hašek a Noční vlci

Části dílu

01:36
Hejtman Hašek a Noční vlci
  Spolu se členy motorkářského klubu Noční vlci včera v Brně uctil památku vojáků Rudé armády i jihomoravský hejtman Michal Hašek /ČSSD/. Skupina je často kritizovaná za propagaci ruského nacionalismu a zmiňované jsou i její vazby na krajní pravici. Třeba Polsko většinu motorkářů na své území nepustilo. Proč je hejtman přivítal? Zeptáme se ho.
  13:30
  Z Turecka do EU bez víza?
   Za každého odmítnutého žadatele o azyl zaplatí státy skoro sedm milionů korun. Takzvaný solidární příspěvek navrhuje Evropská komise. Má umožnit státům, které odmítají kvóty, aby se „vykoupily“ a přispěly zatíženým zemím – třeba Řecku nebo Itálii. Jak takový návrh promění vyhrocenou evropskou debatu o řešení migrace? A jak Evropská unie vysvětluje navrhované zrušení víz pro občany Turecka? Opravdu Turecko splnilo desítky požadavků, které konec vízové povinnosti podmiňovaly? Rozebereme s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem /ČSSD/ a předsedou ODS Petrem Fialou.
   32:00
   Stalo se
    38:21
    Hrozby a výzvy dnešního světa
     Jak se společnost vypořádává s problémy nynější doby a jak reaguje na migrační krizi? Obstojí? A jsou v dnešních hrozbách i výzvy? Debata se zakladatelem Nadačního fondu proti korupci Karlem Janečkem, předsedkyní České suverenity a místopředsedkyní Bloku proti islámu Janou Volfovou a zakladatelkou nadačního fondu Asante Kenya Lejlou Abbasovou.
     Přehrát celé video
     Stopáž57 minut
     Další díl
     5. květen 2016

     Události, komentáře na sociálních sítích

     Napište nám