Témata: Noční vlci: z Ruska do Brna; „Odpustky“ z kvót; Z Turecka do EU bez víza?; Hrozby a výzvy dnešního světa. Moderují: Lukáš Dolanský a David Borek.

Obsah dílu

Přehrát vše

Hrozby a výzvy dnešního světa

Jak se společnost vypořádává s problémy nynější doby a jak reaguje na migrační krizi? Obstojí? A jsou v dnešních hrozbách i výzvy? Debata se zakladatelem Nadačního fondu proti korupci Karlem Janečkem, předsedkyní České suverenity a místopředsedkyní Bloku proti islámu Janou Volfovou a zakladatelkou nadačního fondu Asante Kenya Lejlou Abbasovou.


Z Turecka do EU bez víza?

Za každého odmítnutého žadatele o azyl zaplatí státy skoro sedm milionů korun. Takzvaný solidární příspěvek navrhuje Evropská komise. Má umožnit státům, které odmítají kvóty, aby se „vykoupily“ a přispěly zatíženým zemím – třeba Řecku nebo Itálii. Jak takový návrh promění vyhrocenou evropskou debatu o řešení migrace? A jak Evropská unie vysvětluje navrhované zrušení víz pro občany Turecka? Opravdu Turecko splnilo desítky požadavků, které konec vízové povinnosti podmiňovaly? Rozebereme s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem /ČSSD/ a předsedou ODS Petrem Fialou.


Hejtman Hašek a Noční vlci

Spolu se členy motorkářského klubu Noční vlci včera v Brně uctil památku vojáků Rudé armády i jihomoravský hejtman Michal Hašek /ČSSD/. Skupina je často kritizovaná za propagaci ruského nacionalismu a zmiňované jsou i její vazby na krajní pravici. Třeba Polsko většinu motorkářů na své území nepustilo. Proč je hejtman přivítal? Zeptáme se ho.


Stopáž60 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín