Nahrávám video

15. duben 2016

Část: Migrace a extremismus

Obsah dílu

Migrace a extremismus — Evropské bezpečnostní hrozby — Povinně zavřeno — Brexit a síla marketingu — Exkluzivní rozhovor

Části dílu

01:53
Migrace a extremismus
  Samozvaná domobrana v Bulharsku, veřejné hlídky ve vlacích na Slovensku. Ochranu země před běženci berou do svých rukou extrémisté. Vyostřují se konflikty i mezi odpůrci a příznivci uprchlíků. Vymyká se situace politikům z kontroly? Rozebereme i situaci iráckých křesťanů, kteří po neúspěšném pokusu odjet do Německa znovu požádali o azyl v Česku. Jaký vliv na veřejné mínění bude mít jejich kauza? Otázky pro senátora a předsedu Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Františka Bublana /ČSSD/ a právničku poradny pro oběti násilí z nenávisti In IUSTITIA Kláru Kalibovou.
  19:54
  Evropské bezpečnostní hrozby
   V Česku byl na návštěvě eurokomisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis. Jak bezpečnost potravin souvisí s terorismem? Nejen o tom s ním mluvil David Borek.
   30:22
   Povinně zavřeno
    O Vánocích a na Nový rok je v obchodech většinou zavřeno. Poslanci to ale pro jistotu nařídili i zákonem. Zavřeno má být ale jen o třech státních svátcích – a ne o sedmi, jak původně navrhovali senátoři. Proč sněmovna tak zásadně změnila návrh horní komory? A co s tím Senát udělá? Odpoví senátor František Bublan /ČSSD/.
    39:01
    Brexit a síla marketingu
     V Británii odstartovala oficiální kampaň před referendem o vystoupení země z Evropské unie. Deset týdnů před hlasováním dávají průzkumy oběma táborům vyrovnané šance. 40 % se vyslovuje pro členství, 39 % pro odchod. Hraje se tak hlavně o to, kdo přesvědčí zbylé, nerozhodnuté voliče. Jak k tomu dopomůže marketing? Zeptáme se odborníka: do Brna se spojíme s Pavlem Šímou z Institutu politického marketingu.
     47:24
     Stalo se
      50:35
      Exkluzivní rozhovor
       Česko navštívil jeden ze scenáristů a producentů legendárního amerického seriálu Simpsonovi – Mike Reiss. Jaké je tajemství úspěchu nejdéle vysílaného seriálu v dějinách americké televize? Jak je možné, že autoři seriálu předpověděli Donaldu Trumpovi, nynějšímu kandidátovi na amerického prezidenta, kariéru v Bílém domě už před šestnácti lety? A stane se postavičkou seriálu i nějaký výrazný Čech – třeba prezident Miloš Zeman? Zeptáme se Mikea Reisse v závěru pořadu.
       Přehrát celé video
       Stopáž57 minut
       Další díl
       18. duben 2016

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám