Témata: Migrace a extremismus; Zavřeno má být jen o třech svátcích; Rozhovor s producentem seriálu Simpsonovi; Moderují: David Borek a Daniel Takáč

Obsah dílu

Přehrát vše

Migrace a extremismus

Samozvaná domobrana v Bulharsku, veřejné hlídky ve vlacích na Slovensku. Ochranu země před běženci berou do svých rukou extrémisté. Vyostřují se konflikty i mezi odpůrci a příznivci uprchlíků. Vymyká se situace politikům z kontroly? Rozebereme i situaci iráckých křesťanů, kteří po neúspěšném pokusu odjet do Německa znovu požádali o azyl v Česku. Jaký vliv na veřejné mínění bude mít jejich kauza? Otázky pro senátora a předsedu Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost Františka Bublana /ČSSD/ a právničku poradny pro oběti násilí z nenávisti In IUSTITIA Kláru Kalibovou.


Evropské bezpečnostní hrozby

V Česku byl na návštěvě eurokomisař pro zdraví a bezpečnost potravin Vytenis Andriukaitis. Jak bezpečnost potravin souvisí s terorismem? Nejen o tom s ním mluvil David Borek.


Povinně zavřeno

O Vánocích a na Nový rok je v obchodech většinou zavřeno. Poslanci to ale pro jistotu nařídili i zákonem. Zavřeno má být ale jen o třech státních svátcích – a ne o sedmi, jak původně navrhovali senátoři. Proč sněmovna tak zásadně změnila návrh horní komory? A co s tím Senát udělá? Odpoví senátor František Bublan /ČSSD/.


Brexit a síla marketingu

V Británii odstartovala oficiální kampaň před referendem o vystoupení země z Evropské unie. Deset týdnů před hlasováním dávají průzkumy oběma táborům vyrovnané šance. 40 % se vyslovuje pro členství, 39 % pro odchod. Hraje se tak hlavně o to, kdo přesvědčí zbylé, nerozhodnuté voliče. Jak k tomu dopomůže marketing? Zeptáme se odborníka: do Brna se spojíme s Pavlem Šímou z Institutu politického marketingu.


Exkluzivní rozhovor

Česko navštívil jeden ze scenáristů a producentů legendárního amerického seriálu Simpsonovi – Mike Reiss. Jaké je tajemství úspěchu nejdéle vysílaného seriálu v dějinách americké televize? Jak je možné, že autoři seriálu předpověděli Donaldu Trumpovi, nynějšímu kandidátovi na amerického prezidenta, kariéru v Bílém domě už před šestnácti lety? A stane se postavičkou seriálu i nějaký výrazný Čech – třeba prezident Miloš Zeman? Zeptáme se Mikea Reisse v závěru pořadu.


Řekli v Událostech, komentářích

Mike Reiss, producent a scenárista seriálu Simpsonovi, k epizodě z roku 2000, kde se o Donaldu Trumpovi mluví jako o bývalém americkém prezidentovi:

To, že se Donald Trump snaží stát se americkým prezidentem, jen dokazuje, že lidé jsou ještě hloupější, než jsme tehdy doufali.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2016
 P ST
ŽánrMagazín