57 minut

18. prosinec 2015

Obsah dílu

Summit o migraci a reformách — Nejasný osud OKD — Obstrukce a demokracie — Zlomové volby ve Španělsku?

Části dílu

01:17
Summit o migraci a reformách
  Země osmadvacítky volají po rychlejší a hlubší výměně zpráv v souvislosti s teroristickými hrozbami. Podle závěrů bruselského summitu má pomoct například důsledné vkládání dat o zahraničních bojovnících do schengenského informačního systému. Členské státy by taky na vnějších hranicích unie měly co nejdřív začít s kontrolami lidí. Po summitu padlo i rozhodnutí, že osmadvacítka prodlouží sankce vůči Rusku. Závěry summitu zhodnotí vládní zmocněnec pro evropské záležitosti Tomáš Prouza a europoslanec Jan Zahradil /ODS/.
  18:09
  Nejasný osud OKD
   Stát je připraven pomoct horníkům pokud dojde na hromadné propouštění z OKD. Po jednání s představiteli Moravskoslezského kraje a odbory to řekla ministryně práce Michaela Marksová. Šéf resortu průmyslu Jan Mládek uvedl, že podporuje požadavek moravskoslezské tripartity na postupný útlum těžby. Společnost OKD se dostala do problému kvůli poklesu ceny uhlí. O dalším osudu OKD budeme hovořit s ministrem průmyslu Janem Mládkem /ČSSD/.
   29:04
   Obstrukce a demokracie
    Hnutí ANO kvůli obstrukcím pravicové opozice hodlá od příštího roku změnit jednací řád sněmovny. Návrh už má připravený, inspirovalo se prý v Německu. Čas na projednání zákonů by měl být omezený a rozdělený mezi jednotlivé poslanecké kluby. Opozice zamýšlené úpravy kritizuje. Téma okomentují politolog Metropolitní univerzity Praha Petr Just a ústavní právník Jan Kysela.
    42:34
    Stalo se
     45:07
     Zlomové volby ve Španělsku?
      Ve Španělsku vrcholí kampaň před nedělními volbami, které zřejmě ukončí desetiletí jednobarevných vlád, ve kterých se střídaly dvě hlavní strany. Podle průzkumů to vypadá, že na politickou scénu vstoupí nové strany a že země bude mít koaliční vládu, což je pro Španělsko nezvyklé. Co naznačují předvolební průzkumy? A jaké jsou šance separatistů? Do Španělska se spojíme se zpravodajem ČT Petrem Zavadilem. Svůj názor připojí i zpravodaj španělské tiskové agentury EFE v Praze Gustavo Monge.
      Přehrát celé video
      Stopáž57 minut
      Další díl
      21. prosinec 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám