1. prosinec 2015

Obsah dílu

Strach z migrace a Islámského státu — Klimatický summit v Paříži — Jihokorejská prezidentka v Česku — Vědecké ceny Česká hlava a Neuron

Části dílu

01:27
Strach z migrace a Islámského státu
  Příliv uprchlíků do Evropy v posledních týdnech zeslábl, v Evropě ale rostou obavy z dalších teroristických útoků. V Turecku dnes explodovala podomácku vyrobená bomba poblíž stanice metra.
  Jak se změní migrační proud v příštích měsících? Jak dopadne zápas proti islámským extrémistům? A jak se Evropa postaví k povinným kvótám pro uprchlíky? Zítra o nich jedná slovenská vláda. Otázky pro poslankyni Národní rady Slovenska Magdu Vašáryovou /SDKÚ-DS/ a českou poslankyni Zuzku-Bebarovou-Rujbrovou /KSČM/.
  20:10
  Stalo se
   22:52
   Klimatický summit v Paříži
    V Paříži pokračuje za přísných bezpečnostních opatření konference OSN o změnách klimatu. Státníci z více než 150 zemí usilují o dosažení dohody, která by státy dovedla k postupnému snižování emisí skleníkových plynů. Na summitu promluvil také český premiér Bohuslav Sobotka. Podle něj jsou klimatické změny jednou z nejvýznamnějších hrozeb, které svět čelí a jsou částečně zodpovědné i za současnou migrační krizi.
    Co přinesl druhý den jednání v Paříži? Odpoví zpravodaj ČT ve Francii Petr Zavadil. Otázky spojené s klimatem probereme s Janem Hollanem z Centra výzkumu globální změn Akademie věd ČR.
    38:29
    Jihokorejská prezidentka v Česku
     Do České republiky večer dorazila na čtyřdenní návštěvu prezidentka jihokorejské republiky Pak Kun-hje. Očekává se, že korejské firmy během její návštěvy oznámí další investice v Česku za několik miliard korun. Prezidentka se během své návštěvy zúčastní summitu zemí V4, setká se také s prezidentem Milošem Zemanem a premiérem Bohuslavem Sobotkou.
     V jakém stavu jsou vztahy obou zemí? A co přinese návštěva jihokorejské prezidentky? Zeptáme se Jany Hajzlerové, předsedkyně, Česko-korejská společnosti.
     46:55
     Stalo se
      50:03
      Vědecké ceny Česká hlava a Neuron
       Špičkoví čeští vědci dnes v Praze převzali dvě významná tuzemská ocenění. Překladatel a anglista Martin Hilský získal hlavní cenu projektu Česká hlava. Nadační fond Neuron večer ocenil pět vědců českého původu za přinos světové vědě.
       Je mezi nimi i zakladatel české dětské onkologie Josef Koutecký, který bude závěrečným hostem pořadu. Mají čeština a medicína něco společného a jak se změnila léčba dětí s nádory?
       Přehrát celé video
       Stopáž57 minut
       Další díl
       2. prosinec 2015

       Přehled dílů

        

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám