Nahrávám video

5. říjen 2015

Obsah dílu

Migrační krize — Vzpomínka na Václava Havla — Schwarzenberg končí v čele TOP 09 — Babiš vs. Kalousek — EU bez Velké Británie?

Části dílu

01:00
Migrační krize
  Česká vláda je proti tomu, aby se evropské země povinně a trvale dělily o uprchlíky. Odmítnutí kvót má ve čtvrtek v Lucemburku svým unijním kolegům tlumočit ministr vnitra Milan Chovanec. S vysláním armádní techniky a pětadvaceti vojáků do Maďarska Sobotkův kabinet souhlasil. Proč Češi – a také Slováci – dál odmítají kvóty? A bude to v Bruselu vůbec k něčemu? Hosty budou ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/ a poslankyně Národní rady Slovenska Magda Vášáryová /SDKÚ-DS/.
  26:08
  Vzpomínka na Václava Havla
   Václav Havel by dnes oslavil devětasedmdesátiny. Na prvního polistopadového prezidenta bude vzpomínat někdejší velvyslanec ČR ve Velké Británii, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.
   33:36
   Schwarzenberg končí v čele TOP 09
    Karel Schwarzenberg se nebude znovu ucházet o předsednický post v TOP 09. Z politiky ale neodchází – v příštích volbách bude kandidovat jako volební lídr v Praze. Co to bude znamenat pro TOP 09? Okomentuje Bohumil Pečinka z Reflexu.
    40:23
    Babiš vs. Kalousek
     Rozporuplné reakce vzbudila včerejší debata ministra financí Andreje Babiše a někdejšího ministra financí, předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska v Otázkách Václava Moravce. O jejich politickém vztahu budeme mluvit s komentátorem Reflexu Bohumilem Pečinkou a konzultantem Davidem Fojtíkem.
     47:35
     Stalo se
      49:37
      EU bez Velké Británie?
       Britští konzervativci mají výroční sjezd. Hlavní téma – otázku referenda o setrvání Británie v Evropské unii – poněkud zastiňují sociální otázky. Navíc hrozí, že premiérem slíbené referendum konzervativní stranu rozštěpí. David Cameron proto o něm mluví velmi opatrně. Jaké jsou teď nálady v britské společnosti? A jak reálná je varianta odchodu Británie z Evropské unie? Téma pro experta na Velkou Británii, politologa Alexandra Tomského.
       Přehrát celé video
       Stopáž57 minut
       Další díl
       6. říjen 2015

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám