Témata: Kvóty: nejednotný kabinet; Ruské angažmá v Sýrii; Vzpomínka na Václava Havla; Změna v čele TOP 09; Babiš vs. Kalousek; EU bez Velké Británie? Moderuje: Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Migrační krize

Česká vláda je proti tomu, aby se evropské země povinně a trvale dělily o uprchlíky. Odmítnutí kvót má ve čtvrtek v Lucemburku svým unijním kolegům tlumočit ministr vnitra Milan Chovanec. S vysláním armádní techniky a pětadvaceti vojáků do Maďarska Sobotkův kabinet souhlasil. Proč Češi – a také Slováci – dál odmítají kvóty? A bude to v Bruselu vůbec k něčemu? Hosty budou ministr zahraničí Lubomír Zaorálek /ČSSD/ a poslankyně Národní rady Slovenska Magda Vášáryová /SDKÚ-DS/.


Vzpomínka na Václava Havla

Václav Havel by dnes oslavil devětasedmdesátiny. Na prvního polistopadového prezidenta bude vzpomínat někdejší velvyslanec ČR ve Velké Británii, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský.


Schwarzenberg končí v čele TOP 09

Karel Schwarzenberg se nebude znovu ucházet o předsednický post v TOP 09. Z politiky ale neodchází – v příštích volbách bude kandidovat jako volební lídr v Praze. Co to bude znamenat pro TOP 09? Okomentuje Bohumil Pečinka z Reflexu.


Babiš vs. Kalousek

Rozporuplné reakce vzbudila včerejší debata ministra financí Andreje Babiše a někdejšího ministra financí, předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska v Otázkách Václava Moravce. O jejich politickém vztahu budeme mluvit s komentátorem Reflexu Bohumilem Pečinkou a konzultantem Davidem Fojtíkem.


EU bez Velké Británie?

Britští konzervativci mají výroční sjezd. Hlavní téma – otázku referenda o setrvání Británie v Evropské unii – poněkud zastiňují sociální otázky. Navíc hrozí, že premiérem slíbené referendum konzervativní stranu rozštěpí. David Cameron proto o něm mluví velmi opatrně. Jaké jsou teď nálady v britské společnosti? A jak reálná je varianta odchodu Británie z Evropské unie? Téma pro experta na Velkou Británii, politologa Alexandra Tomského.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín