25. srpen 2015

Obsah dílu

Uprchlíci v Maďarsku — Změny ve vedení Prahy? — Spor ministrů: Babiš vs Mládek

Části dílu

00:10
Uprchlíci v Maďarsku
  2093 migrantů překročilo včera srbsko-maďarské hranice a určilo tak nový denní rekord. Země se přitom připravuje na ještě větší nápor migrantů, kteří se v současnosti přesouvají přes sousední Srbsko. Na hranicích dokončuje stavbu čtyřmetrového záchytného plotu, podle médií se ale migranti běžně prostříhávají skrz. Budapešť proto žádá Brusel o větší podporu a víc peněz, aby situaci zvládla.
  My se na aktuální situaci v Maďarsku zeptáme našeho zpravodaje Davida Miřejovského a tamního českého velvyslance Juraje Chmela.
  A přidáme i další pohled na příliv uprchlíků do Evropy. Rakouskou kritiku na český postup ohledně kvót, tuzemské zkušenosti nebo schopnost soužití s cizími národy okomentují bývalý politik Michael Kocáb a právnička Klára Samková.
  35:30
  Stalo se
   38:34
   Změny ve vedení Prahy?
    Rovnováhy sil na pražské radnici se přelévají. Včera bylo na spadnutí odvolání náměstka primátorky Matěje Stropnického ze Strany Zelených, dnes se naopak židle kýve pod dosavadní šéfkou Prahy – Adrianou Krnáčovou. Večer bude o budoucnosti jednat s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.
    Aktuální situaci na místě schůzky nám popíše redaktorka Štěpánka Martanová, která ji bude sledovat. Co všechno se změnilo za posledních 24 hodin a jestli jde na magistrátu víc o osobní spory nebo o věcné záměry, se pak zeptáme komentátora Hospodářských novin Petra Honzejka.
    51:02
    Stalo se
     54:00
     Spor ministrů: Babiš vs Mládek
      Ve vládě to znovu vře - Ministr financí Andrej Babiš chce, aby kabinet zrušil usnesení o vzniku průmyslové zóny Nad Barborou v Karviné. Obvinil totiž svého kolegu Mládka z toho, že ministrům zatajil, že má vzniknout na pozemcích Zdeňka Bakaly. S tím Babiš obchodovat nechce, protože prý neplní své závazky vůči občanům. Mládek kontroval tím, že materiály šly na vládu standardní cestou a Babiš i další ministři se s nimi mohli seznámit. Na jeho stranu se postavilo i vedení Moravskoslezského kraje, které chce novou zónu otevřít co nejdříve.
      Jaké je pozadí této kauzy, jde o principy, měření svalů ve vládě, mediální přestřelku nebo snad odvádění pozornosti od jiných témat? Odpoví komentátor Českého rozhlasu Radko Kubičko.
      Přehrát celé video
      Stopáž56 minut
      Další díl
      26. srpen 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám