Témata: Den po explozi v Unipetrolu; Česká ekonomika raketově roste; Ochrana hranic v migrační krizi; Vojenským manévrům NATO velí Čech; Motorky v Brně, problémy na dálnici; 70 let od návratu pilotů RAF; Moderuje: David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Den po explozi v Unipetrolu

Situace v litvínovské chcemičce se uklidňuje. Hasiči nechávají vyhořet propylen a okolí požáru ochlazují proudy vody. Příčiny včerejší exploze budou experti zkoumat od příštího týdne – a událostí se bude zabývat i Bezpečnostní rada Ústeckého kraje. Byly obce o havárii dostatečně informovány? A jak komunikaci v podobných situacích zlepšit? Hosty budou hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček /KSČM/ a ředitel odboru operačního řízení GŘ HZS Luděk Prudil.


Rekordní růst HDP

České ekonomice se nad očekávání daří. Aktuálně roste dokonce nejrychleji v celé Evropě. Podle odhadu přidala mezi dubnem a červnem oproti předchozímu čtvrtletí skoro procento a v porovnání se stejným obdobím loni víc než čtyři. Je tak rychlý hospodářský růst ještě zdravý? Probereme s členem Rady ekonomických poradců ministra financí, ekonomem Raiffeisenbank Alešem Michlem.


Ochrana hranic v migrační krizi

Do Evropy letos po moři připlulo víc než 237 tisíc uprchlíků. Česko kvůli tomu zvažuje zabezpečení hranic, které by mohlo hlídat až 2600 vojáků. Nasazení armády na hranicích by mohlo být tématem i zítřejší plánované schůzky prezidenta s náčelníkem generálního štábu. Jak chránit hranice v době migrační krize? Téma pro místopředsedu Sdružení válečných veteránů Ladislava Sornase.


Motorky v Brně, problémy na dálnici

Brno pořádá o víkendu tradiční motocyklovou Grand Prix. Očekává se, že letos na Velkou cenu dorazí víc lidí než vloni, a padne tak loňská hranice dvou set čtyřiceti tisíc návštěvníků. Jak to bude s dopravou v době akce, se zeptáme vedoucího odboru služby dopravní policie Jihomoravského kraje Jindřicha Rybky.


70 let od návratu pilotů RAF

Přesně před sedmdesáti lety se přímo ve svých spitfirech do Prahy vrátilo 54 československých stíhačů, kteří za druhé světové války sloužili v britském královském letectvu. Víc řekne historik Jiří Rajlich.


Řekli v Událostech, komentářích

Oldřich Bubeníček /KSČM/, hejtman Ústeckého kraje, o informovanosti obcí po výbuchu

"Já jsem byl vždy ujišťován, že Chemopetrol má velice dobrou spolupráci s okolními obcemi, předpokládám, že je to i v oblasti informovanosti. Tam může dojít k selhání lidského faktoru, protože takováto havárie nebo ten výbuch je naprosto něco mimořádného, je otázka, jestli všichni ti, co mají nějaké konkrétní úkoly v tomto momentě, dokáží v této krizové situaci zareagovat rychle."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín