Témata: Návštěva prezidenta Zemana v Moskvě; Stávka v Agentuře pro sociální začleňování; Překvapení 1. kola polských prezidentských voleb. Moderují Lukáš Dolanský a David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Zeman v Moskvě

Minské dohody o příměří na Ukrajině se podle Bohuslava Sobotky ani do konce roku nepodaří naplňovat. V platnosti proto podle něj zůstanou protiruské sankce. Odmítl i Zemanův názor, že by se Rusko mohlo do dvaceti let stát členem Evropské unie. Byl víkendový prezidentův program v Moskvě korektní z hlediska české zahraniční politiky? Proč se sešel s šéfem ruských železnic, který je na sankčním seznamu? A nebyla kolem Zemanovy návštěvy Moskvy přehnaná hysterie? Hosty budou vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek a místopředseda sněmovny, předseda KSČM Vojtěch Filip.


Stávka v Agentuře pro sociální začleňování

Většina zaměstnanců vládní agentury pro sociální začleňování vstoupila do stávky, a to kvůli sporům s ministrem pro lidská práva Jiřím Dienstbierem. Požadují zajištění kontinuity své činnosti a nezávislost na ministrovi. Co přesně stojí za napětím v agentuře? Diskutovat budou ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier /ČSSD/ a manažerka projektů Agentury pro sociální začleňování, členka stávkového výboru Zuzana Drhová.


Překvapení polských voleb

V prvním kole polských prezidentských voleb zvítězil podle odhadů kandidát opoziční pravice Andrzej Duda. Až za ním skončil favorit průzkumů a úřadující hlava státu Bronislaw Komorowski. Hned dvacet procent hlasů nespokojených Poláků dostal třetí v pořadí, bývalý rocker Pawel Kukiz. Jak číst překvapivé výsledky prvního kola? A co čekat od kola druhého? Téma pro polského novináře Mariusze Surosze.


Řekli v Událostech, komentářích

Vratislav Mynář, vedoucí Kancláře prezidenta republiky, k vyjádření prezidenta Miloše Zemana o tom, že by Rusko mohlo být do 20 let členem EU

"Bylo to z úst pana prezidenta Zemana a já jsem, protože jsem u těch jednání byl, zas tak negativní reakci pana Putina jsem nezaznamenal. (…) Já nejsem vizionář ani prognostik – na rozdíl od pana prezidenta, ale neumím říct, co bude za dvacet let. Troufám si říct, že všechno je možné."


Stopáž58 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín