Nahrávám video

10. duben 2015

Obsah dílu

Zemanova cesta do Moskvy — Přelomová schůzka — Energetický zákon — Nové varhany

Části dílu

00:08
Zemanova cesta do Moskvy
  Prezident Miloš Zeman se v Moskvě nezúčastní vojenské přehlídky při příležitosti oslav 70. výročí konce druhé světové války. Místo toho se sejde se slovenským premiérem Robertem Ficem. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček zároveň zdůraznil, že Zemanovo rozhodnutí nesouvisí s kritikou cesty do Ruska. Zachoval se nakonec prezident jako chytrá Horákyně, když do Moskvy jede, ale přehlídku vynechá? Hosty budou ministr kultury Daniel Herman /KDU-ČSL/, člen ústavně-právního výboru sněmovny Marek Benda /ODS/ a slovenský publicista Milan Žitný.
  19:41
  Přelomová schůzka
   V Panamě se schyluje k historické schůzce. Na summitu amerických států se poprvé po víc než padesáti letech oficiálně potkají dosavadní političtí nepřátelé: šéf Bílého domu Barack Obama a kubánský prezident Raúl Castro. Co vidět za zlepšováním americko-kubánských vztahů? Jak to pomůže Kubě, jejímu obyvatelstvu? A je to na místě s ohledem na dodržování lidských práv? Téma pro bývalého ministra financí Ivana Pilipa.
   34:05
   Energetický zákon
    Nejtěsnější možnou většinou prošla ve sněmovně novela energetického zákona. Kontroverzní návrh mění například výpočet poplatku za elektřinu z obnovitelných zdrojů. Nově by už nebyla rozhodující spotřeba, ale kapacita jističe. Opozice i Energetický regulační úřad předlohu kritizují. Diskutovat budou předseda podvýboru pro energetiku a místopředseda hospodářského výboru Milan Urban /ČSSD/ a místopředseda poslaneckého klubu hnutí Úsvit Petr Adam.
    49:14
    Stalo se
     52:00
     Nové varhany
      V Katedrále Svatého Víta se sešli držitelé klíčů od Korunní komory, kde jsou uloženy české korunovační klenoty. Společně zahájili projekt na postavení nových varhan. Proč je katedrála potřebuje? A jak se budou financovat? Odpoví organolog Arcidiecéze pražské Štěpán Svoboda.
      Přehrát celé video
      Stopáž56 minut
      Další díl
      13. duben 2015

      Události, komentáře na sociálních sítích

      Napište nám