Témata: Velký pátek svátkem?; Zásilka kokainu v banánech v pražském supermarketu; Dohoda o íránském jádru – konec hospodářských sankcí?; Ničení památek Islámským státem; 85 let Helmuta Kohla. Moderují David Borek a Lukáš Dolanský

Obsah dílu

Přehrát vše

Velký pátek svátkem?

Bohuslav Sobotka podpoří uzákonění Velkého pátku jako státního svátku, které chtějí navrhnout koaliční lidovci. Poslanci si přitom volno v tento den odhlasovali už letos. Potřebují Češi víc dnů pracovního klidu? A co vidět za slovní přestřelkou Andreje Babiše a Miroslava Kalouska ve sněmovně a na sociálních sítích – může ministr odjet na dovolenou, když má dolní komora projednávat jeho zákony? Hosty budou předseda poslaneckého klubu ČSSD Roman Sklenák, poslanec, člen předsednictva ANO Martin Komárek, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola a poslanec, místopředseda ODS Martin Novotný.


Kokain v banánech

V zásilce banánů z Kolumbie pro pražský supermarket bylo přes 100 kilogramů kokainu. Na ulici by se takové množství dalo prodat za miliardu korun. Větší množství této drogy se v Česku nikdy zadržet nepodařilo. Téma pro šéfa Protidrogové centrály Jakuba Frydrycha.


Íránské jádro: klíčový průlom

Světové mocnosti dojednaly s Teheránem základy budoucí dohody o íránském jaderném programu. Na naplánování jejích detailů mají čas do konce června. Cílem je zabránit Íránu, aby pracoval na atomové bombě – výměnou za to mají být postupně rušeny dlouholeté sankce. Co konkrétně smlouva obsahuje? A otevírají se teď nové možnosti pro evropské, resp. české exportéry? Zeptáme se předsedy zahraniční sekce Hospodářské komory Iljy Mazánka.


Radikální islamisté ničí památky

Islámský stát ničí památky z dob Mezopotámie v Iráku a Sýrii. Zřejmě nejvýznamnější destrukce světového kulturního dědictví zasáhla druhé největší irácké město Mosul, které bylo dosud proslulé náboženskou rozmanitostí. Probereme s ředitelem Orientálního ústavu Akademie věd ČR Ondřejem Beránkem.


85 let Helmuta Kohla

Bývalý spolkový kancléř Helmut Kohl slaví 85. narozeniny. Křesťanský demokrat se zásadním způsobem zasloužil o sjednocení Německa po pádu komunismu a významně přispěl také k posílení evropské integrace. O Helmutu Kohlovi budeme mluvit s publicistou Jaroslavem Šonkou.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2015
 P ST
ŽánrMagazín