10 minut
Události, komentáře

5. ledna 2015

Část: Rozruch v Úsvitu

Obsah dílu

Rozruch v Úsvitu — Lepší ekonomické výsledky — Zemanovy výroky — Koncert pro Petra Hapku

Části dílu

00:38
Rozruch v Úsvitu
Rozruch v Úsvitu
    Poslanec Úsvitu Milan Šarapatka se ohradil proti názorům předsedy Tomia Okamury a už se dál nechce podílet na zahraniční politice hnutí. Okamura na svém Facebookovém profilu sdílel návod na boj proti radikálním islamistům. Vyzývá mimo jiné k bojkotu muslimských prodejen nebo k tomu, aby lidé k mešitám posílali bezdomovce a chodili tam se psy a prasaty. O čem svědčí sdílení podobných výzev? Hostem bude poslanec Úsvitu Milan Šarapatka.
    10:23
    Lepší ekonomické výsledky
    Lepší ekonomické výsledky
      Česko loni hospodařilo nejlíp za posledních šest let. Podle čerstvých dat ministerstva financí klesl schodek státního rozpočtu na necelých 78 miliard. To je o víc než 34 miliard lepší výsledek, než vláda v rozpočtu plánovala. Skoro o dvacet miliard klesl i státní dluh. Opozice ale vládní optimismus nesdílí a tvrdí, že Babišův resort jen čaruje s čísly. Nakolik je snížení státního dluhu skutečným úspěchem? A opravdu bude budoucnost tak optimistická? Probereme s předsedou rozpočtového výboru sněmovny Václavem Votavou /ČSSD/, místopředsedou rozpočtové výboru Janem Volným /ANO/ a poslancem, místopředsedou rozpočtového výboru Jaroslavem Klaškou /KDU-ČSL/.
      32:19
      Stalo se
      Stalo se
        35:49
        Zemanovy výroky
        Zemanovy výroky
          Stepan Bandera je podle ukrajinského velvyslanectví v Praze pro většinu Ukrajinců symbolem boje za svobodu a nezávislost. Ambasáda tak reagovala na nedělní vyjádření prezidenta Miloše Zemana. Podle něj připomínal nedávný kyjevský pochod banderovců nacistické pochodňové průvody. Výroky hlavy státu zaujaly i ruská a ukrajinská média. Všímají si hlavně jeho kritických slov mířených na šéfa kyjevské vlády Jaceňuka. Téma pro ruského zpravodaje Miroslava Karase a ukrajinistku Lenku Víchovou.
          46:29
          Stalo se
          Stalo se
            50:38
            Koncert pro Petra Hapku
            Koncert pro Petra Hapku
              Petře Hapko, děkujeme – tak se jmenuje koncertní pocta skladateli, který zemřel koncem loňského roku. Představení složené z Hapkových písní proběhne zítra v pražském Studiu dva. Akci vymyslel jeho nejbližší spolupracovník textař Michal Horáček, který bude hostem v závěru pořadu.
              Přehrát celé video
              Události, komentáře - 6. ledna 2015
              Stopáž58 minut
              Další díl
              6. ledna 2015

              Přehled dílů

              5311 přehratelných
              Události, komentáře - 27. ledna
              Stopáž61 minut

              27. ledna

              Poslední vysílání 27. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 26. ledna
              Stopáž61 minut

              26. ledna

              Vláda schválila rozpočet se schodkem 310 miliard — Odložená schůzka k zahraniční politice — 20 let od vraždy Františka Mrázka

              Poslední vysílání 26. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 23. ledna
              Stopáž62 minut

              23. ledna

              Spor o čtyři letouny L-159 pro Ukrajinu — ANO s novým vedením? — Rodí se evropská sociální síť W

              Poslední vysílání 23. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 22. ledna
              Stopáž60 minut

              22. ledna

              Začal mimořádný summit EU kvůli Grónsku — Zadržení čínského novináře kvůli špionáži — Obraz Evropy ve světě: silná, nebo slabá? — Život vědců v době, která jim nepřeje

              Poslední vysílání 22. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 21. ledna
              Stopáž61 minut

              21. ledna

              Klíčová slova D. Trumpa v Davosu — Senát je proti rušení poplatků za TV a rozhlas — Concorde - legenda civilního létání

              Poslední vysílání 21. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 20. ledna
              Stopáž60 minut

              20. ledna

              Jak má EU a NATO odpovědět D. Trumpovi — Sněmovna rozhodne o vydání Babiše a Okamury — Vítězný snímek Czech Press Photo

              Poslední vysílání 20. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 19. ledna
              Stopáž60 minut

              19. ledna

              Vláda armáda L-159 potřebuje — USA stupňují tlak na získání Grónska — Psychiatrie ve službě totalitní moci

              Poslední vysílání 19. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 16. ledna
              Stopáž63 minut

              16. ledna

              Sněmovna stojí za jmenováním Turka do vlády — Česko má vládu s důvěrou — 57 let od tragické oběti Jana Palacha

              Poslední vysílání 16. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 15. ledna
              Stopáž85 minut

              15. ledna

              Vláda Andreje Babiše získala důvěru sněmovny

              Poslední vysílání 15. 1. 2026 na ČT24
              Události, komentáře - 14. ledna
              Stopáž61 minut

              14. ledna

              Poslanci jednají o důvěře vládě

              Poslední vysílání 14. 1. 2026 na ČT24