Témata: Putinova řeč; Miliardy pro životní prostředí; Volnější přístup do NP Šumava; Vzpomínka na Václava Havla. Moderuje David Borek.

Obsah dílu

Přehrát vše

Téma: Putinova řeč

Přes tři hodiny ruský prezident Vladimir Putin uklidňoval národ, vysvětloval svou politiku a komentoval současnou situaci Ruska. Jak daleko či blízko má mimořádně sledovaný projev k realitě? Jak křehká je v současnosti ruská ekonomika a jak dlouho jí budou dusit západní sankce – dnes znovu rozšířené? Jak situaci vidí politici i běžní lidé vně i uvnitř Ruska? Probereme s exministrem zahraničí Karlem Schwarzenbergem /TOP 09/, bývalým poslancem České národní rady Václavem Žákem, ekonomem Lukášem Kovandou, americkým analytikem Erikem Brattbergem a novinářkou Natalií Sudliankovou.


Téma: Miliardy pro životní prostředí

Ministerstvo životního prostředí se naučilo hospodařit s evropskými penězi – tvrdí to jeho šéf Richard Brabec. Už prý nehrozí, že letos nedostane 18 miliard. Nejsou to jen triky s čísly? Kam by měly peníze jít a kdo z nich má mít prospěch? Resort má ale i jiné problémy. Podle soudu musí zrušit plán péče o šumavský národní park. A také se musí zabývat problémy v táborské ZOO. Odpovídat bude sám ministr životního prostředí Richard Brabec /ANO/.


Téma: Vzpomínka na Václava Havla

Před třemi roky zemřel Václav Havel – symbol listopadové revoluce a prezident. Po celý den na něj vzpomínali lidé doma i v zahraničí. My na Václava Havla zavzpomínáme s Vladimírem Hanzelem, jeho bývalým tajemníkem.


Řekli v Událostech, komentářích

Karel Schwarzenberg /TOP 09/, předseda zahraničního výboru sněmovny, v reakci na Obamův výrok o změně postoje ke Kubě

"Já myslím, že neřekneme, že izolace nepomáhá a chce to nový přístup. Za prvé doufám, že to nebude tak dlouho trvat a ty sankce budou mít svůj výsledek a Rusko přece jenom přestane útočit na své sousedy a přestane okupovat cizí území (...). Pak to celý má smysl. Jak se bude vyvíjet vztah s Ruskem budoucích deset let, já nejsem prorok, neodvážím si říci, závisí to taky na ruském chování samotném."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín