Témata: Obamova předvánoční tisková konference; Vyšší zdanění hazardu?; Konference KDU-ČSL; Změny v Baletu Národního divadla v Praze. Moderuje David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Obamův projev

Útoky hackerů na společnost Sony nebo vztahy s Kubou. Americký prezident Barack Obama promluvil před odjezdem na dvoutýdenní vánoční dovolenou k Američanům. Co konrétně zaznělo a jaké jsou reakce, na to se zeptáme zpravodaje ve Wahingtonu Martina Řezníčka. A útoky hackerů probereme s Dušanem Navrátilem, ředitelem Národního bezpečnostního úřadu.


Vyšší zdanění hazardu?

Přísnější zdanění hazardu a loterií plánuje od roku 2016 šéf resortu financí Andrej Babiš. U kurzových a loterijních sázek má být třicetiprocentní, u hracích automatů nebo pokeru dokonce čtyřicetiprocentní. Ministerstvo financí tak chce vybrat na daních o šest miliard víc než teď. Polovina částky by měla jít na podporu sportu. Téma pro náměstka ministra financí pro majetek státu Ondřeje Závodského, výkonného ředitele Asociace provozovatelů kurzových sázek Marka Hermana a generálního ředitele Sazky Roberta Chvátala.


Konference KDU-ČSL


Vicepremiér a šéf lidovců Pavel Bělobrádek chce na jaře znovu – a zřejmě naposledy – kandidovat do čela KDU-ČSL. Oznámil to na celostátní konferenci strany. O post předsedy nejspíš bude bojovat s 1. místopředsedou a ministrem zemědělství Marianem Jurečkou. Jaké je místo lidovců na současné politické scéně probereme se senátorem, starostou Vsetína, členem celostátního výboru KDU-ČSL Jiřím Čunkem a komentátorem Lidových novin Petrem Kamberským.


Balet Národního divadla

Už zítra bude jasné, kdo povede Balet Národního divadla od července 2017. Jeho dosavadní šéf Petr Zuska je ve funkci 13 let a pokračovat už nechce. Proč? Jak se za tu dobu balet proměnil? A co ještě plánuje? Hostem bude umělecký šéf Baletu Národního divadla Petr Zuska.


Řekli v Událostech, komentářích

Robert Chvátal, generální ředitel Sazky, ke zdanění hazardu

"Zásadní z pohledu Sazky coby největší loterijní firmy v zemi je spíše to, že se zatím zásadně nerozlišuje mezi loteriemi a hazardem. Vláda sice správně deklarovala rozlišovat tu společenskou rizikovost jednotlivých typů her a hazardu, ale ten stávající návrh zdanění loterijní daně tomu neodpovídá."


Řekli v Událostech, komentářích

Robert Chvátal, generální ředitel Sazky, ke zdanění hazardu

"Do jaké míry se návrh dotkne sportu, je na Ministerstvu financí. Sazka letos odvede prostřednictvím loterijní daně víc než 800 mil. korun. Takže my vnímáme podporu sportu jako velice důležitou součást fungování nás jako hlavní loterie. A Sazka a český sport k sobě prostě neodmyslitelně patří. Takže pro nás je téma velmi zásadní. (…) A doufáme, že v tom budeme pokračovat."


Řekli v Událostech, komentářích

Jiří Čunek /KDU-ČSL/, senátor, starosta Vsetína, člen celostátního výboru strany, k novému předsedovi KDU-ČSL

"Jurečka má ambici vést stranu a myslím si, že by to byla velká chyba, kdyby ji neměl. To je jedna věc. Druhá věc je, že si myslím, že tu ambici také vidím na místopředsedovi sněmovny Bartoškovi nebo předsedovi zahraničního výboru, který je z tohoto kraje, je to pan poslanec Benešík. Jsou to lidé, řekněme, kteří rostou, stávají se zkušenějími, ale to neznamená, že vytváří skupiny na svou podporu, protože cítí, že třeba jejich čas ještě nepřišel nebo ten správný čas ještě nepřišel."


Řekli v Událostech, komentářích

Jiří Čunek /KDU-ČSL/, senátor, starosta Vsetína, člen celostátního výboru strany, na otázku, zda vylučuje svou kandidaturu na předsedu KDU-ČSL

"V tuto chvíli to vylučuju."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín