58 minut

21. listopadu 2014

Obsah dílu

Rozruch kolem prezidenta — Čtvrtstoletí svobody — Rok od Majdanu — Druhé křeslo v parlamentu pro UKIP

Části dílu

00:07
Rozruch kolem prezidenta
Rozruch kolem prezidenta
    Prezident Miloš Zeman by měl podle premiéra Sobotky konzultovat některé své výroky, aby Česká republika vystupovala navenek jednotně. Kritika se zřejmě týká prezidentových slov o Rusku a konfliktu na Ukrajině. Hrad oponuje: slova hlavy státu ohledně zahraniční politiky jsou prý v souladu s těmi vládními. Zintenzivnit komunikaci chce i přesto taky ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. A právě dnes vyšla zároveň zpráva o výrazném poklesu důvěry v prezidenta – podle průzkumu CVVM spadla z říjnových osmapadesáti procent na současných sedmatřicet. Je potřeba sladit českou zahraniční politiku? Bylo jasné, že důvěra v prezidenta musí tak dramaticky klesnout? A ovlivní ho to nějak? Hostem bude poslanec Jaroslav Foldyna /ČSSD/, místopředseda ODS Martin Kupka a poslanec, předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura. Spojíme se také s Janem Červenkou ze Sociologického ústavu AV ČR.
    26:14
    Telegraficky
    Telegraficky
      27:39
      Čtvrtstoletí svobody
      Čtvrtstoletí svobody
        Přesně před pětadvaceti lety proběhla první manifestace Občanského fóra z balkónu Melantrichu. Poprvé taky před demonstranty, kterých se na Václavském náměstí sešlo zhruba 200 000, promluvil Václav Havel. Na listopadové události bude vzpomínat hudebník a bývalý disident Jaroslav Hutka.
        40:04
        Rok od Majdanu
        Rok od Majdanu
          Uplynul rok od začátku ukrajinských demonstrací, které vedly k pádu režimu prezidenta Viktora Janukovyče. Dnešek vyhlásil jeho nástupce Petro Porošenko Dnem důstojnosti a svobody. Pětice ukrajinských politických stran se zároveň dohodla na vytvoření vládní koalice. Co uplynulý rok znamenal pro Ukrajinu? Probereme s politickým geografem Martinem Rieglem.
          49:21
          Telegraficky
          Telegraficky
            50:29
            Druhé křeslo v parlamentu pro UKIP
            Druhé křeslo v parlamentu pro UKIP
              Britští nacionalisti slaví další úspěch. Protievropská Strana nezávislosti Spojeného království jasně vyhrála další doplňovací volby v Anglii a získala druhého poslance v parlamentu. A to díky přeběhlíkovi od vládních konzervativců. Co to znamená pro stranu premiéra Camerona? Do Londýna se spojíme se spolupracovníkem ČT Ivanem Kytkou.
              Přehrát celé video
              Události, komentáře - 24. listopadu 2014
              Stopáž57 minut
              Další díl
              24. listopadu 2014

              Přehled dílů

              5261 přehratelných
              Události, komentáře - 6. listopadu
              Stopáž61 minut

              6. listopadu

              Poslední vysílání 6. 11. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 5. listopadu
              Stopáž67 minut

              5. listopadu

              Tomio Okamura předsedou sněmovny

              Poslední vysílání 5. 11. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 4. listopadu
              Stopáž61 minut

              4. listopadu

              Slovenský prezident v Praze — Zemřel Kardinál Dominik Duka — Zemřel americký viceprezident Dick Cheney — Ceny Příběhů bezpráví

              Poslední vysílání 4. 11. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 3. listopadu
              Stopáž61 minut

              3. listopadu

              Noví poslanci poprvé v práci

              Poslední vysílání 3. 11. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 31. října
              Stopáž61 minut

              31. října

              Programové prohlášení vznikající vlády — Ostrý humor v Česku

              Poslední vysílání 31. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 30. října
              Stopáž62 minut

              30. října

              Setkání Trumpa se Si Ťin-pchingem — Ekonomika rostla rekordním tempem — Kolik stojí ukradené klenoty z Louvru

              Poslední vysílání 30. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 29. října
              Stopáž61 minut

              29. října

              Shoda na koaliční smlouvě — Osobnosti oceněné 28. října — Nebudu nenávidět: film o lékaři z Gazy na festivalu Ji.hlava

              Poslední vysílání 29. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 27. října
              Stopáž61 minut

              27. října

              Andrej Babiš má pověření jednat o vládě — Kam míří Česko — Zájem o zelenou elektřinu — Cena za reportáž o nelegální práci

              Poslední vysílání 27. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 24. října
              Stopáž61 minut

              24. října

              Obrat v zahraniční politice — Rýsuje se program příští vlády — Vrah utekl dvakrát z léčebny — Říjnové počasí přeje houbám — Češka píská šampionát žen ve futsalu

              Poslední vysílání 24. 10. 2025 na ČT24
              Události, komentáře - 23. října
              Stopáž76 minut

              23. října

              První Trumpovy sankce vůči Rusku — Příští koalice jednala o životním prostředí — Večer hudby a vzpomínek na Danu Drábovou — Brífink premiéra po summitu lídrů zemí EU

              Poslední vysílání 23. 10. 2025 na ČT24