17. říjen 2014

Obsah dílu

K čemu potřebujeme Senát — Milánský summit — Budeme přiznávat majetek? — Výbuch v muničním skladu — Z transportu do Gulagu

Části dílu

00:11
K čemu potřebujeme Senát
  Začalo druhé kolo senátních voleb. O novém složení třetiny horní komory můžou lidé s noční přestávkou rozhodovat až do zítřejších dvou odpoledne. Jenže účast je tradičně poměrně nízká. Proč? Co senátoři dělají 18 let špatně? V Událostech, komentářích se zeptáme prvního předsedy Senátu Petra Pitharta /KDU-ČSL/.
  16:34
  Telegraficky
   18:09
   Milánský summit
    O ukončení ukrajinské krize i dodávkách ruského plynu jednali v Miláně představitelé šesti evropských států a Evropské unie. Poprvé od konce srpna se tam spolu setkali i prezidenti Vladimir Putin a Petro Porošenko. Přinesly rozhovory alespoň dílčí úspěch v otázce řešení ukrajinské krize? Do Bruselu se spojíme se zpravodajem ČT Bohumilem Vostalem. Do studia přijde bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda /KDU-ČSL/.
    31:11
    Budeme přiznávat majetek?
     Ministerstvo financí dokončilo zákon o prokazování původu majetku. Pokud bude jeho hodnota o deset milionů vyšší, než člověk uváděl v daňovém přiznání, bude ho moct Finanční úřad zdanit až sty procenty. Jak velký majetek by mohl stát díky novému zákonu dodanit? A jak se podobný zákon osvědčil na Slovensku? Probereme s hlavním analytikem týdeníku Euro Miroslavem Zámečníkem a politickým komentátorem týdeníku TREND Mariánem Leškem.
     42:37
     Výbuch v muničním skladu
      Další výbuchy a první odhad škod v desítkách milionů korun. Pátrání po okolnostech exploze muničního skladu ve Vrběticích komplikuje počasí i hrozba dalších detonací. Dva muži, kteří v areálu pracovali, zůstávají nezvěstní. Téma pro mluvčího Vojenského technického ústavu Pavla Langa.
      49:55
      Telegraficky
       51:20
       Z transportu do Gulagu
        Před pětasedmdesáti lety vyjel z Ostravy první transport s českými Židy. Mířil do Niska v Polsku, kde měla vzniknout rezervace pro občany druhé kategorie. Po pěti měsících velitelství SS tábor zrušilo a část zadržených skončila v sovětském gulagu. Badatelům Ústavu pro studium totalitních režimů se v ukrajinských archivech podařilo najít stovky spisů NKVD k obětem transportů z Niska. Víc řekne historik ÚSTR Adam Hradilek.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        20. říjen 2014

        Přehled dílů

         

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám