Komentované zpravodajství České televize. Aktéři klíčových událostí odpovídají na aktuální otázky

Obsah dílu

Přehrát vše

Neshody u služebního zákona

Najít shodu na podobě služebního zákona – úkol pro zástupce sněmovních stran. O připomínkách opozice jednal premiér Bohuslav Sobotka s šéfem poslanců TOP 09 Miroslavem Kalouskem. Jejich schůzka předcházela večernímu setkání koalice s opozicí. V čem je hlavní problém? A najdou politici kompromisní řešení? Hostem bude předseda poslaneckého klubu Miroslav Kalousek /TOP 09/ a místopředsedkyně ČSSD, místopředsedkyně Senátu Alena Gajdůšková. Komentář připojí Petr Hartman z Českého rozhlasu Plus.


Smrtící ebola

Epidemie eboly už v západní Africe zabila 826 obětí. Nakažených je podle Světové zdravotnické organizace 1440. Kvůli hrozbě zavlečení nemoci do Česka chystá opatření jak hlavní hygienik, tak ministr zdravotnictví. Na letištích i nádražích se ještě do konce týdne objeví letáky s radami i popisem příznaků. Téma pro hlavního hygienika Vladimíra Valentu a Radku Čapkovou z Lékařů bez hranic.


Běloruský disident v Praze

V zemi Alexandra Lukašenka byl bojovník za lidská práva Ales Bjaljacki vězněn za daňové podvody. Zadržen byl před třemi lety – letos vězení opustil. První držitel ceny Václava Havla – běloruský disident Ales Bjaljacki bude exkluzivním hostem Událostí, komentářů.


Jak se změnil trh práce?

Nezaměstnaných v Česku ubývá. Ve srovnání s celou Evropou je jich sedm procent, což je čtvrté nejlepší číslo. Některé problémy ale zůstávají – třeba vyšší nezaměstnanost žen a málo částečných úvazků. O silných a slabých stránkách českého trhu práce a jeho proměnách budeme mluvit s Ondřejem Nývltem z Českého statistického úřadu a hejtmanem Moravskoslezského kraje Miroslavem Novákem /ČSSD/.


Věstonická venuše

Věstonická venuše, hlava Kelta nebo kylešovické meteority – největší klenoty českých archeologických sbírek míří do Prahy. V rámci putovní výstavy budou k vidění v nové budově Národního muzea. Víc řekne jeho generální ředitel Michal Lukeš.


Řekli v Událostech, komentářích

Miroslav Kalousek /TOP 09/, předseda poslaneckého klubu, k jednání o podobě služebního zákona

"Nebylo idylické, ale bylo věcné – a to je potřeba ocenit. (…) Já jsem větší optimista než paní místopředsedkyně. Já mám pocit, že její kolegové už dostávají rozum."


Řekli v Událostech, komentářích

Alena Gajdůšková /ČSSD/, místopředsedkyně strany, místopředsedkyně Senátu, k jednání o podobě služebního zákona

"Co se týká kompetencí, jsme ochotni se ještě o generálním ředitelství bavit, ale nemůžeme odstoupit od toho, že by generální ředitelství bylo tou střechou, protože to by bylo právě ono vytunelování toho zákona."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín