Témata: Obměny dozorčích rad; Výběr eurokomisaře; Budvar vs. Budweiser; Obviněný Sarkozy; Smrtící epidemie eboly; Bob Dylan v Praze. Moderuje: Lukáš Dolanský.

Obsah dílu

Přehrát vše

Koaliční rada

Spor o českého kandidáta na eurokomisaře nebo obsazování postů v dozorčích radách státních podniků – hlavní témata jednání koaliční rady. Šéf státní kasy Andrej Babiš vysvětloval, proč do ČEZu dosadil lidi blízké hnutí ANO. Lidovci pak koaličním partnerům navrhli, aby Česko do Bruselu vyslalo Petra Blížkovského. Kdo bude českým eurokomisařem? A proč se kolem dozorčí rady ČEZu rozpoutala taková hádka? Hostem bude ministr zemědělství, 1. místopředseda KDU-ČSL Marian Jurečka, předseda poslaneckého klubu Jaroslav Faltýnek /ANO/ a politolog Kamil Švec.


Budvar vs. Budweiser

Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch bude vařit pivo v Českých Budějovicích. Firma se stala stoprocentním vlastníkem pivovaru Samson. V jednom městě se tak střetne se svým konkurentem – Budějovickým Budvarem, se kterým vede spory o značku Budweiser. Jak změna vlastníka ovlivní spory o ochranné známky? Probereme s ministrem zemědělství, 1. místopředsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou a ředitelem Budějovického Budvaru Jiřím Bočkem.


Sarkozy obviněn

Francouzského exprezidenta Nikolase Sarkozyho obvinili z korupce, úplatkářství a porušení služebního tajemství. Měl nelegálně financovat svou prezidentskou kampaň a nabízet prestižní posty za informace o vyšetřování svých kauz. Obvinění můžou překazit Sarkozyho plány vrátit se do čela opozice a znovu kandidovat na hlavu státu. Okomentuje francouzský politolog Nicolas Maslowski.


Ebola v Africe

Už skoro 470 mrtvých má podle Světové zdravotnické organizace na kontě epidemie eboly v západní Africe. Nemoc zasáhla především Guineu, Libérii a Sierru Leone. Podle organizace Lékaři bez hranic se nákaza vymkla kontrole. Detaily probereme s ředitelem Lékařů bez hranic v ČR Pavlem Gruberem a politickým geografem Michaelem Romancovem.


Koncert Boba Dylana

Legendární americký písničkář Bob Dylan večer vystoupí Praze. Poprvé u nás hrál přesně před dvaceti lety. Přímo z koncertu se přihlásí vedoucí kulturní redakce ČT Petr Vizina.


Řekli v Událostech, komentářích

Jaroslav Faltýnek /ANO/, předseda poslaneckého klubu, k tomu, zda místo v dozorčí radě společnosti ČEZ obsadí zástupce politických stran, nebo zástupce zaměstnanců

„Byla o tom diskuse, ale závěr byl, že to necháme na Ministerstvu financí jako akcionáři. (…) Já bych v tuto chvilku opravdu nespekuloval.“


Řekli v Událostech, komentářích

Marian Jurečka /KDU-ČSL/, ministr zemědělství, 1. místopředseda strany, k tomu, zda místo v dozorčí radě společnosti ČEZ obsadí zástupce politických stran, nebo zástupce zaměstnanců

„To řešení, to musí vymyslet ministr financí. Nicméně zaznělo tam i ze strany ČEZu i ze strany KDU-ČSL, že si nemyslíme, že by to řešení bylo šťastné v okamžiku, kdy by o tu pozici měli přijít členové, kteří tam jsou nominováni za zaměstnance. (…) My jsme tam měli, řekněme na tu nominaci číslo jedna, pana magistra Roberta Šťastného.“


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín