Události, komentáře

15. duben 2014

56 minut

15. duben 2014

Obsah dílu

Služební zákon — Vyhrocená Ukrajina — Boj o bankovní poplatky — Budoucnost žižkovského nádraží

Části dílu

00:10
Služební zákon
  Zástupci koalice jednají o konečném znění služebního zákona. Návrh připravil ministr pro legislativu Jiří Dienstbier. Ostře se proti němu ale ohradilo hnutí ANO i lidovci. Paragrafové znění podle nich neodpovídá tomu, na čem se všechny tři strany původně dohodly. Co konkrétně jim vadí? Dohodne se koalice na podobě služebního zákona, nebo je to začátek dalšího koaličního sporu? Hostem bude ministr pro lidská práva, šéf Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/, ministryně pro místní rozvoj, 1. místopředsedkyně hnutí ANO Věra Jourová a místopředseda ODS Martin Kupka.
  22:28
  Telegraficky
   23:50
   Vyhrocená Ukrajina
    Ukrajina spustila operaci proti separatistům na východě země. Ve městě Kramatorsk severně od Doněcku se údajně objevily tanky a obrněné transportéry. Rusko varuje, že použití síly může ohrozit účast Moskvy na čtvrteční schůzce se Západem a Ukrajinou. Do Doněcku se spojíme se zpravodajem ČT Josefem Pazderkou. Do studia přijde bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý.
    37:11
    Boj o bankovní poplatky
     Bankovní klienti prohráli spor o poplatky za úvěr. Ústavní soud zamítl stížnost ženy, která je chtěla od České spořitelny vrátit. Podle něj jsou běžnou praxí, která není v rozporu s legislativou. Podobných stížností u něj leží skoro dvě stovky. Dá se očekávat, že v dalších případech soud rozhodne stejně? A jaké šance mají klienti u evropských soudů? Téma pro náměstka ředitele České bankovní asociace Jana Matouška a provozovatele serveru bankovnipoplatky.com Patrika Nachera.
     48:14
     Telegraficky
      49:36
      Budoucnost žižkovského nádraží
       Nákladového nádraží Žižkov se má stát kulturním centrem. Ministr kultury Daniel Herman podepsal memorandum o jeho budoucnosti. Výstavní prostory by tady mohlo najít Uměleckoprůmyslové muzeum nebo Národní technické muzeum. A sídlit tu má i Národní filmový archiv. Probereme s šéfem Národního filmového archivu Michalem Bregantem.
       Přehrát celé video
       Stopáž56 minut
       Další díl
       16. duben 2014

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám