Témata: Spor o služební zákon; Ukrajina: zásah armády; Boj o bankovní poplatky; Budoucnost žižkovského nádraží. Moderuje David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Služební zákon

Zástupci koalice jednají o konečném znění služebního zákona. Návrh připravil ministr pro legislativu Jiří Dienstbier. Ostře se proti němu ale ohradilo hnutí ANO i lidovci. Paragrafové znění podle nich neodpovídá tomu, na čem se všechny tři strany původně dohodly. Co konkrétně jim vadí? Dohodne se koalice na podobě služebního zákona, nebo je to začátek dalšího koaličního sporu? Hostem bude ministr pro lidská práva, šéf Legislativní rady vlády Jiří Dienstbier /ČSSD/, ministryně pro místní rozvoj, 1. místopředsedkyně hnutí ANO Věra Jourová a místopředseda ODS Martin Kupka.


Vyhrocená Ukrajina

Ukrajina spustila operaci proti separatistům na východě země. Ve městě Kramatorsk severně od Doněcku se údajně objevily tanky a obrněné transportéry. Rusko varuje, že použití síly může ohrozit účast Moskvy na čtvrteční schůzce se Západem a Ukrajinou. Do Doněcku se spojíme se zpravodajem ČT Josefem Pazderkou. Do studia přijde bývalý náčelník Generálního štábu AČR Jiří Šedivý.


Boj o bankovní poplatky

Bankovní klienti prohráli spor o poplatky za úvěr. Ústavní soud zamítl stížnost ženy, která je chtěla od České spořitelny vrátit. Podle něj jsou běžnou praxí, která není v rozporu s legislativou. Podobných stížností u něj leží skoro dvě stovky. Dá se očekávat, že v dalších případech soud rozhodne stejně? A jaké šance mají klienti u evropských soudů? Téma pro náměstka ředitele České bankovní asociace Jana Matouška a provozovatele serveru bankovnipoplatky.com Patrika Nachera.


Budoucnost žižkovského nádraží

Nákladového nádraží Žižkov se má stát kulturním centrem. Ministr kultury Daniel Herman podepsal memorandum o jeho budoucnosti. Výstavní prostory by tady mohlo najít Uměleckoprůmyslové muzeum nebo Národní technické muzeum. A sídlit tu má i Národní filmový archiv. Probereme s šéfem Národního filmového archivu Michalem Bregantem.


Řekli v Událostech, komentářích

Josef Pazderka, zpravodaj ČT na Ukrajině, k situaci ve městech na východě země

Kramatorsk sám má 170 000 obyvatel, je skutečně to těžko předatelné, nicméně tato velká města prostě žijí dál, fungují dál, lidé velmi často se nezajímají, v těch městech se to prostě ztratí. Samozřejmě že ti radikálové mají pozice, ale je to pár desítek lidí, které bude nicméně dost těžké z těchto velkých měst vypudit, protože se prostě ty ukrajinské jednotky dostávají na půdu vlastně partyzánské války. Ti lidé se budou schovávat za své příznivce a bude se ta krize táhnout.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín