Témata: Nový šéf Lesů ČR; Rozdělená Ukrajina?; Změny v čele policie; Babišův soud; Výstava Thomase Hoepkera. Moderuje: David Borek

Obsah dílu

Přehrát vše

Nový šéf Lesů ČR

Lesy České republiky povede Daniel Szorád. Dosavadního manažera společnosti IKEA jmenoval do funkce ministr zemědělství. Rozhodnutí ale provázejí výhrady. Opozici vadí, že nový šéf v minulosti působil u soukromé lesnické firmy, která se s státním podnikem soudila o miliardy kvůli zrušeným smlouvám. Vydrží Daniel Szorád v čele Lesů ČR déle než jeho předchůdci? A kdy se fráze o průhledném hospodaření tohoto státního podniku změní v realitu? Hostem bude ministr zemědělství Marian Jurečka /KDU-ČSL/. Komentář připojí redaktor tabletového týdeníku Dotyk Martin Mařík.


Rozdělená Ukrajina?

Proruští separatisti na východě Ukrajiny nereagovali na ultimátum ke složení zbraní a naopak ovládli další vládní budovy. Slibovaný tvrdý zásah ukrajinské armády ale nepřišel. Podle náměstka ministra zahraničí Kyjev stále trvá na politickém řešení. Je Ukrajina na prahu občanské války? A zpřísní Evropská unie sankce vůči Moskvě? Z Doněcku se přihlásí zpravodaj ČT Josef Pazderka. A nabídneme rozhovor s ministrem zahraničí Lubomírem Zaorálkem /ČSSD/.


Změny v čele policie

Boj s drogovou kriminalitou, extremismem a násilím na stadionech. Priority nového policejního prezidenta Tomáše Tuhého. Zásadní pro něj bude i start nového týmu Kobra, který se zaměří na daňovou kriminalitu. Co dalšího v čele policie chystá? Zeptáme se policejního šéfa Tomáše Tuhého.


Babišův soud

Slovenský Ústav paměti národa předložil soudu v Bratislavě další archivní dokument, který podle něj dokazuje spolupráci Andreje Babiše s StB. Klíčový svědek v celé kauze – bývalý důstojník StB Július Šuman – dnes ale naopak popřel, že by současného ministra financí v 80. letech ke spolupráci s komunistickou tajnou policií získal. Andrej Babiš trvá na tom, že byl ve svazcích veden neoprávněně. S detaily se z Bratislavy přihlásí zpravodaj ČT David Miřejovský. Hostem ve studiu bude historik Ústavu pro studium totalitních režimů Petr Blažek.


Výstava Thomase Hoepkera

Nejvýznamnější německý fotožurnalista druhé poloviny 20. století se představuje v pražské Leica Gallery. A to dnes už legendární sérií černobílých fotografií z poloviny 60. let. O čtyřicet let později ho proslavila fotka z 11. září 2001. Thomas Hoepker bude hostem v závěru pořadu.


Řekli v Událostech, komentářích

Marian Jurečka /KDU-ČSL/, ministr zemědělství, ke jmenování Daniela Szóráda ředitelem Lesů ČR bez výběrového řízení

„Za měsíc a půl je klíčová doba pro rozhodnutí o tendrech na rok 2015. A opravdu to provizorium nešlo už déle prodlužovat a já jsem nechtěl opakovat pana ministra Bendla a pana ministra Tomana, kteří rok a půl tento strategický státní podnik nechali bez generálního ředitele.“


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín