56 minut

24. březen 2014

Obsah dílu

Fiskální pakt — Ruský Krym — Boj proti násilí na stadionech — Detektiv Down

Části dílu

00:08
Fiskální pakt
  Česko přistoupí k fiskálnímu paktu Evropské unie – rozhodla vláda. Země se tím zaváže k dodržování rozpočtové kázně a do legislativy bude muset zavést nová pravidla. Řídilo by se jimi až po přijetí eura. Smlouva teď míří do sněmovny. Získá v Parlamentu ústavní většinu? Proč se má Česko k fiskálnímu paktu připojovat? A jak to bude s přijetím eura? Hostem bude ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek /ČSSD/ a předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
  17:36
  Malajci prohlásili ztracený boeing za zřícený do oceánu
   19:41
   Telegraficky
    21:13
    Ruský Krym
     Ukrajina nařídila svým vojákům stáhnout se z Krymu. Rozkaz přišel poté, co ruské jednotky ovládly jedno z posledních ukrajinských zařízení – námořní základnu ve Feodosii. Kromě ukrajinské hřivny se na Krymu ode dneška platí i ruským rublem. Téma pro ukrajinistu Ústavu pro studium totalitních režimů David Svobodu. Na výsledky dnešního jednání Bezpečnostní rady státu se zeptáme ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka /ČSSD/.
     34:45
     Boj proti násilí na stadionech
      Návrat policie na stadiony i registrace fanoušků. Předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta a ministr školství Marcel Chládek plánují ostřejší postup proti fotbalovým chuligánům. Reagují tak na víkendové incidenty při utkání mezi Baníkem Ostrava a Spartou. Jak konkrétně bojovat s násilím na stadionech? Probereme s bezpečnostním manažerem FAČR Martinem Syneckým a šéfredaktorem Hattricku Pavlem Procházkou.
      47:05
      Telegraficky
       48:27
       Detektiv Down
        Na Febiofestu má premiéru nový film Bårda Breinena, autora kultovního Kurzu negativního myšlení. Představuje postavu netypického detektiva trpícího Downovým syndromem. A natáčel se v Česku. Hostem bude Tomáš Hečko ze Společnosti rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem.
        Přehrát celé video
        Stopáž56 minut
        Další díl
        25. březen 2014

        Události, komentáře na sociálních sítích

        Napište nám