Dnešní témata: Klokánky v ohrožení?; Sobotka v Německu; Oceněný Halík; Papežův rok; Exkluzivní rozhovor Adriany Dergam s Georgem Robertsonem, Moderuje: Lukáš Dolanský

Obsah dílu

Přehrát vše

Klokánky v ohrožení?

Klokánkům, tedy zařízením pro okamžitou pomoc dětem v nouzi, hrozí zavírání a krach – varuje šéfka Fondu ohrožených dětí. Jejich finanční situaci zhoršila novela o sociálně právní ochraně dětí, která platí od ledna 2013. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale tvrdí, že Klokánky měly čas se na změny připravit. S jakými konkrétními problémy se Klokánky potýkají? A co se dá udělat pro jejich zlepšení? Téma pro předsedkyni Fondu ohrožených dětí Marii Vodičkovou a Kateřinu Šlesingerovou z odboru rodiny a ochrany práv dětí MPSV.


Sobotka v Německu

Česko stojí o užší spolupráci s Německem – při své první oficiální návštěvě nejvýznamnějšího souseda to řekl premiér Bohuslav Sobotka. Do Berlína přivezl slib, že se Praha naplno zapojí do evropského sjednocování. Rozpory ale zůstávají třeba v postoji ke způsobu výroby elektřiny. V jakém stavu jsou česko-německé vztahy? A jak je ovlivňuje ekonomická provázanost obou zemí? Probereme s politologem Petrem Robejškem.


Oceněný Halík

Český kněz a filozof Tomáš Halík převzal v Londýně jako vůbec první Čech Templetonovu cenu, která bývá označována jako Nobelova cena za náboženství. V minulosti ji dostali třeba dalajlama, Matka Tereza nebo spisovatel Solženicyn. S Tomášem Halíkem se do Londýna spojíme živě.


Papežův rok

Přesně před rokem usedl papež František do čela katolické církve – a ve Vatikánu tak začala nová éra. Papež se nebojí otevřít problém zneužívání dětí v církvi a odmítá odsuzování homosexuality. Nejen katolíky oslovuje svým skromným a spontánním vystupováním. Rok papeže Františka zhodnotí kněz Tomáš Halík a redaktorka náboženského vysílání Českého rozhlasu Markéta Šindelářová.


Exkluzivní rozhovor

Jaká je role Severoatlantické aliance v ukrajinské krizi? A měla by se organizace dál rozšiřovat? U příležitosti 15. výročí českého členství v NATO nabídneme interview s jeho bývalým generálním tajemníkem Georgem Robertsonem.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín