Dnešní témata: Spor o Krym; Jak nastartovat ekonomiku?; Nové projekty ČT, Moderuje: Lukáš Dolanský

Obsah dílu

Přehrát vše

Spor o Krym

Sesazený ukrajinský prezident Viktor Janukovyč se ukázal na veřejnosti. V Rostově na Donu prohlásil, že je stále jediným legitimním prezidentem a vrchním velitelem ozbrojených sil. Ukrajinský parlament mezitím vyzval Krym ke zrušení nedělního referenda o připojení poloostrova k Rusku. Krymští poslanci naopak znovu přijali deklaraci o nezávislosti. A Západ dál stupňuje diplomatický tlak – Německo a Francie hrozí sankcemi. Na Krym se spojíme se zpravodajem Josefem Pazderkou, postoj Německa okomentuje zpravodaj Martin Jonáš. Měla by se v reakci na dění na Ukrajině obnovit diskuze o protiraketovém systému v Česku a Polsku, od které se v roce 2009 ustoupilo? Zeptáme se ministra a průmyslu a obchodu Jana Mládka /ČSSD/ a poslance, místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše.


Jak nastartovat ekonomiku?

Téměř o pět set korun klesla v posledním čtvrtletí loňského roku průměrná mzda – na 26 637 korun. Jde o vůbec největší propad za posledních deset let. Dvě třetiny lidí na ni navíc vůbec nedosáhnou. Co stojí za poklesem průměrné mzdy? A jakými nástroji chce vláda oživit ekonomiku a snížit nezaměstnanost? Probereme s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, poslancem, místopředsedou KSČM Jiřím Dolejšem a ekonomem Janem Burešem.


Nové projekty ČT

Výpravný historický film o Janu Husovi nebo nové detektivní série – Česká televize představila novinky v programu. Příští rok by se měl na obrazovkách objevit také sitkom Kancl, který vzniká podle úspěšné britské předlohy stanice BBC. Téma na závěr pořadu.


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Mládek /ČSSD/, ministr průmyslu a obchodu, o ruské intervenci na Ukrajině

"To Rusko je dneska v zoufalé situaci, neustále ustupuje. Ten skutečný problém je v tom, že na východní Ukrajině jsou klíčové závody pro ruský obranný průmysl, (…) a pokud by se východní Ukrajina přímo nebo nepřímo stala součástí NATO, tak to velmi vážně poškodí obranyschopnost Ruska. Takže prezident Putin bojuje vlastně o poslední možnost udržet Rusko jako významného hráče."


Řekli v Událostech, komentářích

Jan Mládek /ČSSD/, ministr průmyslu a obchodu, o možném snížení DPH na některé potraviny

"Předpokládám, že to byla širší interpretace. Pokud vím, ve vládním prohlášení a v koaliční smlouvě je omezené množství potravin pro děti, ale ne obecně potraviny. Tam jsme nenašli alternativní daňové zdroje."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín