7. březen 2014

Obsah dílu

Boj s daňovou kriminalitou — Spor o Krym — Kompenzace pro nemocnice — Kafka´24

Části dílu

00:04
Boj s daňovou kriminalitou
  Společný postup v potírání daňové kriminality plánují ministři vnitra a financí. Dohodli se na vzniku obdoby slovenské Kobry. Speciální tým vyšetřovatelů by měl začít pracovat už od září. Zároveň se počítá s vytvořením registru firemních účtů, který bude spravovat Česká národní banka. Pomůžou navrhovaná opatření v boji s daňovou kriminalitou? A nezvýší registr riziko zneužití citlivých dat? Hostem bude ministr vnitra Milan Chovanec /ČSSD/, poslankyně, 1. místopředsedkyně poslaneckého klubu ODS Jana Černochová a advokát, bývalý vyšetřovatel hospodářské kriminality Václav Láska.
  23:26
  Červíček s rozkladem neuspěl
   26:08
   Telegraficky
    27:37
    Spor o Krym
     Pozorovatelé OBSE se stále nedostali na Krym – příjezd jim znemožnili ozbrojenci. Ruských vojáků je tam podle Ukrajinců už třicet tisíc. Poloostrov zároveň získal podporu ruského parlamentu pro chystané referendum o připojení k Rusku. Západ ho považuje za protiprávní. Spojené státy posílají do oblasti válečné lodě i stíhačky. Jaká řešení krize na Krymu se teď nabízejí? Pomůže něčemu stupňování diplomatického tlaku? A jde Rusku skutečně o Krym nebo je pouze tahem ve větší hře? Téma pro politologa Ústavu mezinárodních vztahů FF UK Pavla Baršu.
     37:14
     Kompenzace pro nemocnice
      První miliardu jako kompenzaci za zrušené poplatky za pobyt by měly nemocnice dostat v červenci, další pak v říjnu. Oznámil to ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček s tím, že se zvýší platba za státní pojištěnce o dvě miliardy. Návrh zákona už podpořila lékařská komora, odbory i Asociace nemocnic. Ta ale upozorňuje na to, že nemocnice by peníze potřebovaly dřív. Probereme s bývalou ministryní zdravotnictví, ředitelkou Všeobecná fakultní nemocnice v Praze Danou Juráskovou /ODS/.
      46:07
      Telegraficky
       47:27
       Kafka´24
        Hra inspirovaná posledním rokem života Franze Kafky je novinkou v repertoáru Dejvického divadla. Vznikla pod režisérským vedením Jana Mikuláška. Víc řekne autor hry, dramaturg Karel František Tománek.
        53:42
        Pomník obětem Breivikova masakru
         Přehrát celé video
         Stopáž56 minut
         Další díl
         10. březen 2014

         Události, komentáře na sociálních sítích

         Napište nám