Dnešní témata. Bankrot Ukrajiny?; Spor o kmotry; Alice Herzová-Sommerová; Hadamczik končí

Obsah dílu

Přehrát vše

Bankrot Ukrajiny?

Viktor Janukovyč je nejhledanějším mužem Ukrajiny. Tamní policie vydala na exprezidenta zatykač a viní ho z hromadných vražd civilistů. Kde se politik skrývá, ale není jasné. Ruský premiér Medvěděv dnes zároveň zpochybnil legitimitu nových představitelů Ukrajiny. Ti oznámili, že budou letos a příští rok potřebovat až 35 miliard dolarů. Měla by Evropská unie Kyjevu finančně pomoct? A co by znamenal ekonomický kolaps Ukrajiny? Do Kyjeva se spojíme se zpravodajem ČT Josefem Pazderkou. Hostem bude poslanec Evropského parlamentu Libor Rouček /ČSSD/, který jednal s novými ukrajinskými předáky, a investiční bankéř Ondřej Jonáš.


Spor o „kmotry“

Nebývale tvrdá slova zazněla z úst premiéra Bohuslava Sobotky na adresu koaličního partnera – hnutí ANO. Začali ho prý ovládat bývalí členové ODS a TOP 09 napojení na takzvané kmotry. Zároveň prohlásil, že ANO splní svou historickou úlohu a pak se rozpadne. Zástupci hnutí se proti tomu ostře ohradili. Jsou Sobotkovy výroky součástí nadcházející kampaně před komunálními volbami? A jaký je reálný vliv takzvaných kmotrů na pražskou politiku? Okomentuje Ondřej Koutník z Lidových novin.


Alice Herzová-Sommerová /1903–2014/

Ve věku 110 let zemřela v Londýně pražská rodačka Alice Herzová-Sommerová. Byla považována za nejstaršího člověka, který přežil Holocaust. Jako uznávaná pianistka odehrála v Terezíně na 150 koncertů. Téma pro ředitele Židovského muzea v Praze Leo Pavláta.


Hadamczik končí

Alois Hadamczik končí v reakci na výsledek na olympiádě jako trenér českého hokejového týmu. Nepovede ho už ani na mistrovství světa v Bělorusku. Podle svých slov nechtěl dál čelit útokům médií. Probereme s prezidentem Českého svazu ledního hokeje Tomášem Králem a šéfredaktorem Deníku Sport Lukášem Tomkem.


Řekli v Událostech, komentářích

Ondřej Jonáš, investiční bankéř, o současné finanční situaci Ukrajiny

Dovolil bych si tvrdit, že bankrot, o bankrotu Ukrajiny mluvit by bylo předčasné, určitě je zde jistá nátlaková hra, kdy Ukrajina se snaží nadhodnotit, co bude potřebovat, ale je to spíš v té politické rovině, kde se jedná o vyslovení jakési solidarity západního světa.


Řekli v Událostech, komentářích

Libor Rouček /ČSSD/, europoslanec, o současné finanční situaci Ukrajiny

Dnes nám pan Jaceňuk dal na stůl jasně čísla, oni si je nechali za ty dva dny zjistit. (…) Pokladna je prázdná, oni řekli, že do konce měsíce, to znamená do konce tohoto týdne potřebují 4 miliardy dolarů. (...) Tento rok 25 miliard, na ty příští dva roky 35 miliard. A navíc, co ještě řekli, státní banky jsou před bankrotem.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín