Hledání ministra práce; Ústavní zákon o referendu; Metanolová kauza; Hollandova aféra; Kaplického výročí

Obsah dílu

Přehrát vše

Hledání ministra práce

Ze seznamu budoucích ministrů vypadl jeden z nejdůležitějších – kandidát na šéfa resortu práce a sociálních věcí Petr Krčál. Nominace se vzdal z vážných osobních důvodů. Budoucí premiér Bohuslav Sobotka teď hledá náhradu. Premiérem ho prezident Miloš Zeman jmenuje v pátek. Kdo povede klíčový resort práce a sociálních věcí? Zeptáme se kandidáta na ministra bez portfeje Jiřího Dienstbiera /ČSSD/.


Ústavní zákon o referendu

Hnutí Úsvit předložilo ve Sněmovně návrh ústavního zákona o referendu. Lidé by podle něj měli právo hlasovat v referendu o čemkoli. Ústavní soud by pak měl pravomoc přezkoumat jeho ústavnost. Potřebuje Česko zákon o referendu? A jak se k němu v dolní komoře postaví ostatní parlamentní strany? Hostem bude kandidát na ministra bez portfeje Jiří Dienstbier /ČSSD/, poslanec a předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura a poslanec, místopředseda ODS Jiří Pospíšil.


Metanolová kauza

Policisté od rána zatýkali na několika místech Moravy nové podezřelé v případu nezdaněného alkoholu. Akce s názvem "Cela" přímo souvisí s loňským objevem zhruba milionu litrů lihu ve třech obřích podzemních nádržích na Zlínsku, Ostravsku a Teplicku. Probereme s Daliborem Bártkem z Reportérů ČT.


Hollandova aféra

Francouzský prezident François Hollande má za sebou zřejmě nejtěžší tiskovku v kariéře. Vystoupení o ekonomických problémech země totiž zcela zastínil skandál kolem údajného vztahu s herečkou Julií Gayetovou. Na přímou otázku týkající se jeho soukromí prezident odmítl odpovědět. Jak moc aféra ovlivní Rollandovu politickou kariéru? Do Paříže se spojíme se zpravodajem ČT Petrem Zavadilem.


Kaplického výročí

Ani pět let po smrti architekta Jana Kaplického nevyrostla v Česku žádná jeho moderní stavba. V nejbližší době by se ale mělo rozhodnout o koncertním a kongresovém centru v Českých Budějovicích – podle jeho návrhu. Jaký bude osud Kaplického Rejnoka? Téma na závěr pořadu.


Řekli v Událostech, komentářích

Jiří Dienstbier /ČSSD/, senátor, kandidát na ministra bez portfeje, o obsazení postu šéfa MPSV

"Já si umím představit, že by to mohl být i nestraník, ale tím vůbec neříkám, že to tak bude. Očekávám spíše, že to bude někdo z členů sociální demokracie. Je to klíčový resort pro ČSSD."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2014
 P ST
ŽánrMagazín