Témata: Skládání vlády; Omezená migrace v EU?

Obsah dílu

Přehrát vše

Skládání koalice

Šéf ČSSD znovu zamířil za prezidentem Milošem Zemanem. Probíral s ním stav vyjednávání o budoucí vládě. Jeho další kolo má proběhnout dnes večer – sociální demokraté se sejdou se zástupci hnutí ANO. Dokážou najít kompromis ve sporných bodech? Na závěry schůzky se budeme snažit zeptat zástupců obou stran. Kdy se do rozhovorů naplno zapojí i lidovci? Jaké jsou vůbec šance vzniku trojkoaliční vlády? A je hnutí Úsvit teoreticky připraveno zapojit se do vyjednávání? Hostem bude předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek a předseda hnutí Úsvit Tomio Okamura.


Omezená migrace v EU?

Pro přísnější podmínky migrace v rámci Evropské unie se po Británii vyslovilo také Německo a Francie. Země se obávají přílivu nových pracovníků – hlavně z Bulharska a Rumunska – a nárůstu pravicového extremismu. Migrační politika bude jedním z hlavních témat na nadcházejícím summitu ve Vilniusu. Jak by imigrační reforma měla vypadat? A je reálné, že dojde k omezení volného pohybu osob v rámci Unie? Do Paříže se spojíme se zpravodajem Petrem Zavadilem. Téma pak probereme s politologem Bořivojem Hnízdem.


Bitcoin

Klasickým měnám roste virtuální konkurence nezávislá na reálné ekonomice. Bitcoin už překonal hranici tisíc dolarů – a získává uznání stále širší veřejnosti. Je to čistá spekulace, nebo relevantní investice? A jaká má bitcoin rizika? Probereme s investičním bankéřem Ondřejem Jonášem.


Olbram Zoubek

v Jízdárně Pražského hradu začíná retrospektivní výstava sochaře Olbrama Zoubka. K vidění je víc než dvě stě soch vytvořených od poloviny 50. let až po současnost. Probereme s dcerou Olbrama Zoubka, historičkou umění Polanou Brigantovou.


Řekli v Událostech, komentářích

Pavel Bělobrádek /KDU-ČSL/, předseda strany, místopředseda Poslanecké sněmovny, k jednáním o vládě

"Intenzita těch jednání úplně neodpovídá našim představám. (…) My jsme na začátku ztratili v podstatě 14 dní a teď se ta intenzita neodehrává tak rychle."


Řekli v Událostech, komentářích

Tomio Okamura /Úsvit/, předseda hnutí, k případné účasti ve vládě

"My určitě připraveni jsme, ale říkáme, že podpoříme rádi jakoukoli vládu. (…) Ale nevím, co mám říct, protože k žádným koaličním jednáním jsem přizván nebyl."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín