Jednání o vládě; (Ne)bezpečná Fukušima; III. tenisový triumf; Socialistický realismus v ulicích

Obsah dílu

Přehrát vše

Jednání o vládě

ČSSD a ANO jsou o krok blíž ke shodě na podobě nové vlády. Koaliční smlouvu by Bohuslav Sobotka rád začal psát už v sobotu. Některé sporné body ale přetrvávají. Hnutí Ano například nechce hýbat s některými daněmi. Jsou strany schopné najít kompromis? Z čeho jsou ochotné slevit? A je možné, že hnutí Úsvit nakonec vstoupí do vlády místo lidovců? Hostem bude místopředseda ČSSD Milan Chovanec, předseda poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek a předseda hnutí Úsvit přímé demokracie Tomio Okamura.


(Ne)bezpečná Fukušima

V jaderné elektrárně Fukušima začali odstraňovat palivové tyče z poničeného reaktoru. Cílem je zabránit riziku v případě dalšího zemětřesení nebo tsunami. Uran se při tom nesmí dostat do styku se vzduchem. Jak náročná je celá operace? A jak dlouho potrvá? Probereme s ředitelem odboru hodnocení jaderné bezpečnosti ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Jiřím Veselým.


III. tenisový triumf

Vítězný daviscupový tým je doma – za sebou už má i první oslavy. Triumf ve finále proti Srbsku stejně jako loni dokonal Radek Štěpánek. Téma pro bývalého tenistu a bývalého nehrajícího kapitána československého daviscupového družstva, trenéra Františka Pálu a bývalého tenistu, člena vítězného týmu z roku 1980 Jana Kodeše.


Socialistický realismus v ulicích

Socialistické sochy a umění ve veřejném prostoru představuje v pražské galerii Dox výstava s názvem Vetřelci a volavky. Zároveň vychází i stejnojmenná kniha. Víc řekne architektka, kurátorka Radomíra Sedláková.


Řekli v Událostech, komentářích

Jaroslav Faltýnek, ANO, předseda poslaneckého klubu, člen vyjednávacího týmu, o dalším vyjednávání

"Musíme dojít k nějakému kompromisu, musíme začít pracovat, protože jsme ztratili 14 dní díky situaci v sociální demokracii."


Řekli v Událostech, komentářích

Milan Chovanec, ČSSD, místopředseda strany, člen vyjednávacího týmu, o dalším vyjednávání

"Pevně věřím, že v sobotu dojdeme když ne ke konečnému závěru, tak to alespoň posuneme o další krok dál."


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín