Dnešní témata: Horníci vs. OKD; Volby 2013; Zdeněk Rytíř (1944–2013)

Obsah dílu

Přehrát vše

Horníci vs. OKD

Zabraňte ukončení těžby v Dolu Paskov a propouštění. Požadavky, které dnes prezidentu Zemanovi osobně předali zástupci ostravsko-karvinských hornických odborů. Podle Zemana by se mělo v Dole Paskov těžit minimálně do roku 2016 – společnost OKD zkritizoval a slíbil pomoc. Jak řešit situaci v Dolu Paskov? Jak by mohl pomoct prezident? A proč udržovat při životě prodělečnou těžbu? Hostem bude předseda Sdružení hornických odborů OKD Jaromír Pytlík a ekonom Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík.


Volby 2013

Události, komentáře startují sérii předvolebních debat trojic lídrů politických stran kandidujících do Poslanecké sněmovny. Vysílat je budeme každé pondělí, středu a pátek. Dnes se ve studiu setkají Jan Hamáček za ČSSD, Petr Mach za Stranu svobodných občanů a Ivan Bartoš za Pirátskou stranu.


Zdeněk Rytíř (1944–2013)

Zemřel Zdeněk Rytíř – jeden z nejvýraznějších českých textařů populární hudby. Bylo mu 69 let. Skládal například pro Helenu Vondráčkovou, Michala Tučného nebo skupinu Olympic. Osobnost Zdeňka Rytíře připomene zpěvačka Marta Kubišová.


Řekli v Událostech, komentářích

Jaromír Pytlík, předseda Sdružení hornických odborů

Otázka Paskova není jenom otázka Paskova, ale je to otázka nerostného bohatství, a musí (OKD) konečně vzít tuto věc v úvahu. /.../ Vlastník nemůže rozhodovat o tom, zda nerostné bohatství se nevytěží, že ho odpíše, zcela jednoduše, tedy nebude jednoduché ani uzavřít Důl Paskov, bez toho, aniž by k tomu stát řekl své.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín