Dnešní témata: Krize v nemocnicích; Vyprošťování Concordie; Výsledky bavorských voleb; 100 let české egyptologie, moderuje: Martin Veselovský

Obsah dílu

Přehrát vše

Kolaps nemocnic?

Nejméně třetině nemocnic hrozí finanční kolaps. Tvrdí to krizový štáb nemocnic a vyzývá vládu k okamžitému řešení. Limity letošní úhradové vyhlášky údajně nestačí a je třeba ještě do konce roku její pravidla změnit. Opravdu je ohrožena dostupnost zdravotní péče? Kolik peněz je do systému potřeba nalít? A jak chce stát dostat nemocnice z krize? Hostem bude náměstek ministra zdravotnictví Petr Nosek, místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic Petr Fiala a místopředseda Lékařského odborového klubu Miloš Voleman.


Vyzvedávání Costy Concordie

U italského ostrova Giglio od rána vyprošťují vrak výletní lodi Costa Concordia. Experti trosky rovnají do svislé polohy a později by je měli odtáhnout k rozebrání. Při loňské havárii zemřelo 32 lidí. Probíhá vyzvedávání podle plánu? A jak náročná je celá operace? Téma pro kapitána dálné plavby Ctirada Pacáka.


Bavorské volby

Nedělní volby v Bavorsku vyhráli vládní křesťanští socialisté – spojenci německé kancléřky Angely Merkelové. Získali 47,7 procenta hlasů, což jim zajistí většinu v zemském sněmu i možnost sestavit jednobarevnou vládu. Kde hledat příčiny volebního triumfu CSU v Bavorsku? A jak výsledek zamíchá kartami v nadcházejících celostátních volbách? Probereme s historikem Institutu mezinárodních studií FSV UK Miroslavem Kunštátem.


100 let české egyptologie

Pražský výzkum starověkého Egypta mapuje výstava, která začala v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Ukazuje vývoj zdejší egyptologie během první poloviny 20. století. Víc řekne egyptolog Jaromír Krejčí.


Řekli v Událostech, komentářích

Petr Nosek, náměstek ministra zdravotnictví, k možnosti ekonomického kolapsu části nemocnic v důsledku letošní úhradové vyhlášky

Ta vyhláška byla restriktivní vůči všem segmentům, logicky ten tlak ekonomický je na všechny segmenty, na všechny poskytovatele. A to, jestli to určitý subjekt neustojí, tak neznamená, že ho nenahradí subjekt, který stojí vedle. Máme nemocnice od sebe vzdáleny 20 kilometrů.


Řekli v Událostech, komentářích

Petr Fiala, místopředseda Asociace českých a moravských nemocnic, k možnosti ekonomického kolapsu části nemocnic v důsledku letošní úhradové vyhlášky

Uvidíme, já nebudu říkat, kolik jich bude, ale je jich veliká část, třeba tři desítky. (…) Je to tragédie a může vzniknout chaos. A ta zodpovědnost potom padne na někoho jiného.


Stopáž56 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín