21. srpen 2013

Obsah dílu

Jak dál? — Výročí 21. srpna 1968 — Chemické zbraně v Sýrii? — Koncert Glena Hansarda

Části dílu

00:38
Jak dál?
  Už jen podpis prezidenta chybí k rozpuštění sněmovny. Datum, ke kterému dolní komora svou činnost ukončí, oznámí Miloš Zeman v pátek odpoledne. Pro předčasné volby dál počítá s termínem 25. a 26. října. Jak bude do té doby fungovat vláda v demisi? Kolik zákonných opatření navrhne? Čeho se budou týkat? A jak se k tomu postaví Senát, kde má většinu levice? Téma pro ministra vnitra v demisi Martina Pecinu /nestr./ a senátory Jiřího Dienstbiera /ČSSD/ a Miroslava Škalouda /ODS/.
  21:14
  Telegraficky
   22:51
   Výročí 21. srpna 1968
    Přesně před pětačtyřiceti lety napadla Československo vojska zemí Varšavské smlouvy a ukončila takzvané Pražské jaro. Jakou roli sehrály ojedinělé protesty proti okupaci v zemích sovětského bloku? Měly reálně nějaký dopad? A jak číst srpnové události na pozadí dějin 20. století? Hostem bude lotyšský disident Aldis Cilinskis, který proti srpnové invazi vystoupil a byl pronásledován sovětským režimem, a historik, spisovatel Pavel Kosatík.
    36:37
    Chemické zbraně v Sýrii?
     Syrská armáda použila podle opozice chemické zbraně. Nervový plyn a bombardování zabily poblíž Damašku údajně až 1300 lidí. Vláda i vedení armády nařčení důrazně odmítají. Opravdu syrský režim použil chemické zbraně? A co by to znamenalo pro situaci na Blízkém východě? Z Tel Avivu se přihlásí zpravodaj České televize Jakub Szantó.
     44:02
     Byznys dnes
      45:35
      Koncert Glena Hansarda
       Irský písničkář Glen Hansard zahrál v Praze za doprovodu původní kapely The Frames. V Česku ho proslavila spolupráce se zpěvačkou Markétou Irglovou a film Once. Více v reportáži.
       Přehrát celé video
       Stopáž48 minut
       Další díl
       22. srpen 2013

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám