Témata: Rozbouřený Egypt; Snížení poplatků; Rozhovor s Philipem Glassem, Moderuje: Martin Veselovský

Obsah dílu

Přehrát vše

Rozbouřený Egypt

Egypt prožil nejkrvavější den od předloňské revoluce. Při středečních nepokojích zemřelo podle úřadů nejméně 525 lidí, hlavně civilistů. Přes zákaz shromažďování vyšli stoupenci Muslimského bratrstva znovu do ulic. S aktuálními informacemi se z Káhiry přihlásí zpravodaj Českého rozhlasu Štěpán Macháček. Jak ovlivňuje napětí v Egyptě bezpečnost v celém regionu? Rozšíří se nepokoje do dalších zemí? Probereme s politickým geografem Michaelem Romancovem. Jaká je situace v turistických letoviscích? Je nebezpečné teď do Egypta jezdit? Zeptáme se Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří ČR.


Snížení poplatků?

V případě rozpuštění Poslanecké sněmovny převezme některé její pravomoci Senát. Využít by toho chtěl třeba ministr zdravotnictví Martin Holcát, který se podle informací ČT chystá v horní komoře prosadit snížení poplatků v nemocnicích. Potvrdit by ho ale ještě musela sněmovna na své první schůzi po případných předčasných volbách. Podpoří senátoři snížení zdravotnických poplatků? A jak přesně bude spolupráce vlády a Senátu vypadat, pokud se sněmovna rozpustí? Hostem bude předseda Senátu Milan Štěch /ČSSD/ a senátor, místopředseda výboru pro zdravotnictví a sociální politiku Zdeněk Schwarz /nestr. za ODS/.


Rozhovor s Philipem Glassem

Neslavnější autor nové hudby 20. století Philip Glass je v Česku. Zítra vystoupí se svou kapelou na festivalu Ostravské dny 2013. S hudebníkem Philipem Glassem nabídneme exkluzivní rozhovor.


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín