Dnešní témata: Nový šéf ČD; Jak zachránit Vesnu?; Duety Jackson/Mercury, Moderuje: Daniela Drtinová

Obsah dílu

Přehrát vše

Nový šéf ČD

Vysvětlit důvody odvolání Petra Žaludy z postu generálního ředitele Českých drah žádají politici napříč spektrem – a to včetně sociálních demokratů. Podle ODS by se vláda, která nemá podporu sněmovny, měla zdržet personálních čistek. Žaludu ve funkci vystřídal Dalibor Zelený, který společnost vedl už v minulosti. Jak zastaví zadlužování Českých drah a zároveň obnoví vozový park? A má vláda bez důvěry měnit vedení firem? Hostem bude generální ředitel Českých drah Dalibor Zelený, stínový ministr dopravy Milan Chovanec /ČSSD/ a poslanec Radim Jirout /ODS/.


Jak zachránit Vesnu?

Budoucnost léčebny v Janských Lázních zůstává nejistá. Plán, jak ji zachránit, představil ředitel lázní zástupcům pacientů a členům krizového štábu. Ti ale z jednání odcházeli s pochybnostmi. Proč? Jak chce ředitel řešit problémy léčebny? A co by její konec znamenal pro pacienty a lidi v regionu? Hostem bude ředitel lázní Josef Šimurda a Iva Řezníčková ze sdružení Zachraňme Vesnu.


Duety Jackson/Mercury

Ještě letos by měly vyjít třicet let staré duety Michaela Jacksona a Freddie Mercuryho. Vznikly při setkání obou hudebníků v roce 1983. Byl u toho i bývalý osobní manažer frontmana skupiny Queen Peter Freestone, který teď žije v Česku. A bude hostem Událostí, komentářů.


Řekli v Událostech, komentářích

Dalibor Zelený, nový generální ředitel a šéf představenstva Českých drah, o svých plánech v ČD

„Budeme muset při investicích do vozového parku sahat k racionálnějším řešením – méně luxusu a více racionálního pohodlí za rozumné peníze. Ať jsou to třeba nákupy nových vozů nebo rekonstrukce těch starých, aby odpovídaly standardu 21. století. Aby v nich lidi v zimě nemrzli a v létě se nepotili, protože nefunguje klimatizace.“


Stopáž48 minut
Rok výroby 2013
 P ST
ŽánrMagazín