48 minut

18. červenec 2013

Obsah dílu

Sporný verdikt — Odsouzený Navalnyj — Problémy s opravou D1 — Český Hip Hop

Části dílu

00:38
Sporný verdikt
  Nejvyšší soud je dál pod palbou kritiky některých ústavních právníků. A to po svém úterním rozhodnutí, že se na bývalé poslance Tluchoře, Šnajdra a Fuksu obviněné z uplácení takzvanými trafikami vztahuje imunita. Jsou negativní reakce oprávněné? Jak široce chápat poslaneckou imunitu? A zhorší verdikt politickou kulturu v zemi? Otázky pro předsedkyni Nejvyššího soudu Ivu Brožovou.
  18:31
  Telegraficky
   20:01
   Odsouzený Navalnyj
    Ruský opoziční lídr a hlasitý kritik Kremlu Alexej Navalnyj má jít na pět let do vězení. Soud v Kirově ho uznal vinným ze zpronevěry. Sedmatřicetiletý právník tak zřejmě nebude moct kandidovat na starostu Moskvy, ani v prezidentských volbách v roce 2018. Rozsudek vyvolal vlnu kritiky – šéfka evropské diplomacie mluví o znepokojení, Německo dokonce o šoku. Jaké jsou reakce v samotném Rusku? Je celý proces zmanipulovaný a politicky motivovaný, jak tvrdí obhajoba? A jak konkrétně Navalnyj bojoval proti korupci? Exkluzivním hostem Událostí, komentářů bude expert na korupci ve východní Evropě, profesor Mark Galeotti.
    28:03
    Problémy s opravou D1
     Rekonstrukce D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší stojí. Stavbaři žádají peníze navíc – podle nich se ukázalo, že dálnice je v horším stavu, než se předpokládalo. Už druhý měsíc tak řidiči projíždějí devítikilometrový úsek sníženou rychlostí, aniž by se pracovalo. Jak probíhá vyjednávání mezi státem a stavebními firmami? Stihne se položit nový povrch ještě letos? A jaké další problémy se dají očekávat? Téma pro generálního ředitele Ředitelství silnic a dálnic Davida Čermáka a odborníka na silniční stavby ČVUT Jana Valentina.
     42:23
     Byznys dnes
      44:16
      Český Hip Hop
       Jaká je dnes pozice hiphopového žánru v Česku? Hostem Událostí, komentářů bude český rapper, někdejší člen formace Chaozz a zakladatel projektu Prago Union Kato.
       Přehrát celé video
       Stopáž48 minut
       Další díl
       19. červenec 2013

       Události, komentáře na sociálních sítích

       Napište nám