Události, komentáře

16. červenec 2013

60 minut

16. červenec 2013

Obsah dílu

Beztrestní poslanci? — (Ne)důvěryhodná vláda?

Části dílu

00:30
Beztrestní poslanci?
  Kauza s přidělováním trafik poslancům nabrala nečekaný zvrat. Vložil se do ní nový aktér – Nejvyšší soud. Ten vyňal Ivana Fuksu, Marka Šnajdra a Petra Tluchoře z pravomoci orgánů činných v trestním řízení – na jejich chování se měla vztahovat imunita. Tři bývalí poslanci tak možná už dnes opustí vazbu. Co vedlo Nejvyšší soud k tomuto rozhodnutí? A co to bude znamenat pro vývoj celého procesu? Diskutovat budou mluvčí Nejvyššího soudu Petr Knötig, advokát Marka Šnajdra Lukáš Trojan a vedoucí katedry trestního práva Právnické fakulty Univerzity Karlovy Jiří Jelínek.
  A jak dopadne rozhodnutí Nejvyššího soudu na politickou scénu? Otázky pro poslanec ODS Zbyňka Stanjuru a místopředsedu ČSSD a Poslanecké sněmovny Lubomíra Zaorálka.
  41:11
  (Ne)důvěryhodná vláda?
   Rusnokova vláda se sešla na prvním skutečně pracovním jednání. Ministři na něm jednají mimo jiné o zvýšení minimální mzdy a taky o splacení dluhu ministra financí Jana Fischera. Jak moc poškozuje důvěryhodnost celé vlády? Je Rusnokův kabinet i po dnešním rozhodnutí Nejvyššího soudu legitimní? A měla by vláda bez důvěry přijímat zásadní rozhodnutí jako zvýšení minimální mzdy? Odpoví ministr práce a sociálních věcí František Koníček.
   Obě témata v závěru rozebereme s publicistou Aktuálně.cz Martinem Fendrychem a komentátorem Deníku Referendum Patrikem Eichlerem.
   Přehrát celé video
   Stopáž48 minut
   Další díl
   17. červenec 2013

   Události, komentáře na sociálních sítích

   Napište nám